Zabava
TEATAR 303 POKLANJA NAJMLAĐIMA BAJKU POVODOM 40 GODINA RADA
Povodom velikog jubileja četvrtdeset godina postojanja, Teatar 303 poklanja svojim najmlađim gledaocima bajku "Princeza i žaba", sjutra (srijeda 30.jun) u Centru za kulturu "Nikola Đurković" od 20 i 30h.
Bajka je rađena u koprodukciji Teatra 303 iz Kotora i Kulturnog centa "Nikola Đurković" Kotor.
Urađena je po motivima priče za djecu “Kralj i žaba“ i nadograđena je likom vještice Virus, koja ubacuje svoje viruse u mobilne telefone, kompjutere i tako upravlja kraljevstvom.
Pored nje, tu je i lovac, koji pomaže kralju i najmlađoj princezi da se oslobode Virusa i pronađu mladog princa, kojeg je vještica pretvorila u žapca.
Današnje društvo opsjednuto je virtuelnim svijetom i zato bajka nosi jaku poruku da se djeca vrate pravim vrijednostima: knjizi, igrama u prirodi, druženju i drugarstvu.
Društvene mreže ugasile su čaroliju i bajkovitost sa kojom svako dijete treba da raste, pa je u priči najmlađa princeza oličenje igre, mašte i svega što krasi djetinjstvo sa dušom, a ne elektronikom.
Predstava je u duhu vremena i namijenjena je djeci uzrasta 4+, ali je istovremeno i poučna za roditelje.
U predstavi glume: Ilko Marović, Nađa Pjetrović, Damir Pjetrović, Iva Kernec, Neđeljko Kustudić, Andrea Drašković, Dragan Buzdovan, Andrea Drašković, Dušan Kustudić, Milica Kašćelan, Ivona Vukašinović, Miloš Kašćelan i Ranko Ristovski.
Scenario i režiju za bajku uradio je Dragan Buzdovan.
Potrebnu scenografiju uradila je NVO "Meštar i furešta".
Za muzičke numere zadužena Andrea Orlando, dok je kostimografija povjerena feštađunki Ivi Kernec.
Koreografiju za ovu bajku uradila je Katarini Igić, a cjelokupni dizajn propagandnog materijala Siniša Vukčević, dok je lektor teksta Marija Starčević.
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Sport
BOKELJ STARTOVAO SA PRIPREMAMA, GENERALKA SA PETROVCEM
Kultura
TRADICIONALNI JANUARSKI KONCERT PJEVAČKOG DRUŠTVA GRBALJ U ZNAKU 25 GODINA POSTOJANJA 14. JANUARA
Politika
MINISTAR IBRAHIMOVIĆ UČESTVUJE NA SVEČANOJ AKADEMIJI BOKELJSKE MORNARICE
Sport
POČELE PJEŠAČKE TURE U 2026. GODINI
Sport
PORAZ AJKULA OD MAĐARSKE, MATKOVIĆ 3 POGOTKA
Mali Oglasi