Zabava
LJUBITELJI PRIRODE UŽIVALI U STOLIVU
Ljubitelji prirode bili su aktivni i minulog vikenda.
Ovog puta pješačka tura bila je u kotorskom dijelu zaliva.
“Start je bio na Glavatima.
Divnom stazom došli smo do male srednjevjekovne crkvice Svete Ane,onda pored kuća familije Bajo do crkvice Svetog Petra,koju je u 16.vijeku podigao prvi župnik iz familije Sbutega.
Dovde je staza bila prava kozja, strma,kamenita i cijelo vrijeme kroz hrastovu šumu.
Nakon kratkog odmora, došli smo do prave ljepotice, stare crkve Svete Marije.
Žalosno je da je u ruševnom stanju.
Ostalo nam je da se nadamo, da će naša država uvidjeti kakvo blago je u opasnosti da postane ruina.
Od Svete Marije staza nas je vodila paralaleno sa obalom otprilike 100 metara nadmorske visine do iznad Markovog rta.
Tu smo imali zaslužen odmor, prije kamenitog uspona do Rudina i crkvi Svete Ane i Svetog Ilije.
Uz prekrasan užitak koji nam je pružao pogled iz Gornjeg Stoliva,kao ruža na tortu,atmosferu su nam ukrasile Dijana,Branka i Ljilja sa Šantićevom “Nevjestom Jadrana”.
Spustili smo se do Donjeg Stoliva,malo zakasnili na Feštu kamelija,ali organizatori su nas domaćinski ugostili”,saopštio je našem radiju utiske, organizator Slobodan Drašković.
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Sport
VATERPOLISTI PRIMORCA ROĐENI 2010. I MLAĐI OSVOJILI KUP CRNE GORE
Sport
NOVA POBJEDA JUNIORA, SA MAĐARSKOM U PONEDJELJAK
Društvo
UPRAVA ZA BEZBJEDNOST HRANE APELUJE: POMOZIMO PSIMA LUTALICAMA TOKOM VRELIH LJETNJIH DANA
Kultura
HOR ZIMA IZ BARA VEČERAS NA TRGU SV. LUKE NA ZATVARANJU HORSKOG FESTIVALA
Društvo
POVODOM VIJEKA POSTOJANJA DVD BOGOLJUB BREZIĆ PERAST - ODRŽAN POMEN PREMINULIM ČLANOVIMA
Mali Oglasi