Sport

17.09.2024
380

VOJVODIĆ ŠESTI NA BLACK LAKE EXTREME TRIATHLON MONTENERGRO 2024

Trka u ekstremnom triatlonu “Black Lake Extreme Triathlon Montenegro”,koja se na Durmitoru organizuje šesti put zaredom,okupila je minulog vikenda 85 triatlonaca iz 35 zemalja svijeta.

Naš sugrađanin Miloš Vojvodić je zauzeo šesto mjesto u veoma jakoj konkurenciji i pod teškim uslovima,temperatura vode oko 15 stepeni,a vazduha do 6 stepeni.

Takmičar iz Kotora je trku okončao nakon 13 sati, a do sada je rekord staze bio 13 sati i 15 minuta.

Plivalo se u Crnom jezeru,vozilo biciklo 180 kilometara i trčala 42 kilometra.

“Prvi utisci su pozitivni,završio sam trku koja je bila zahtjevna,sve je ove godine bilo baš teško,vremenski uslovi,biciklistička ruta teža nego što je trebalo da bude.

Zadovoljan sam što sam završio trku i savladao tešku stazu,ali nisam zadovoljan plasmanom,bio sam šesti,a ambicije su bile veće”,rekao je Vojvodić za naš program.

Takmičenje je organizovala Akademija Majer, u saradnji sa Opštinom i Turističkom organizacijom Žabljak.