Sport
VEČE VATERPOLA I PLIVANJA-NAGRADE NAJBOLJIMA U 2024.GODINI
U Podgorici je održana svečanost VPSCG „Veče vaterpola i plivanja“, na kojoj je sumirana 2024. godina i najavljena naredna, a tradicionalno su proglašeni najbolji pojedinci u oba sporta.
Dejan Lazović je dobio priznanje za najboljeg vaterpolistu Crne Gore u godini za nama.
Najbolji mladi vaterpolista je Srđan Janović, kapiten juniorske selekcije, koja je osvojila evropsko srebro.
Najbolja plivačica je Jovana Kuljača, koja će godinu na izmaku pamtiti po premijernom nastupu na Olimpijskim igrama.
Najbolji plivač je Miloš Milenković, koji će godinu pamtiti po debitantskom učešću na Olimpijskim igrama, ali i po brojnim nacionalnim rekordima, koje je oborio i u seniorskoj i u juniorskoj konkurenciji.
Posebno priznanje i zahvalnica uručena je doskorašnjem predsjedniku Đuru Mariću za uspješno funkcionisanje Vaterpolo plivačkog saveza i značajnom doprinosu u postignutim rezultatima tokom mandata od 15. maja 2021. do 9. septembra 2024. godine.
Na svečanosti u podgočkom hotelu Voco saopšteno je da je ustanovljena nagrada u kategoriji najbolji trener – koja će od iduće godine biti dodjeljivana, a nosiće ime proslavljenog vaterpolo stručnjaka Petra Porobića.
Tekst i foto VPSCG
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Ekonomija
OD VRATA DO VRATA KROZ KOTORSKI STARI GRAD; KAFIĆI I RESTORANI DOBRO POPUNJENI
Društvo
ISCRTAVANJE HORIZONTALNE SIGNALIZACIJE TREĆIM PUTEM
Društvo
PREDAVANJE O. OLIVERA SUBOTIĆA O RODITELJSTVU U VREMENU EKRANOKRATIJE
Kultura
„O VJEČNOJ SVJETLOSTI NA LICIMA TVOJIH SVETIH, MOLITVE I ANTIFONI” MARKA NIKODIJEVIĆA NA TIVAT MUSIC FESTIVALU
Društvo
PROSLAVA SVETE ANE U KAVČU
Mali Oglasi