Sport

02.01.2020
612

TIVATSKI JEDRILIČARI POBJEDNICI EVROPA KUPA NA HVARU

Jedriličari iz Crne Gore, iz kluba “Delfin” Tivat izborili su se za mjesto na pobjedničkom postolju u klasi Laser 4.7 i Laser standard na Evropa kupu” odžanom na Hvaru u organiziaciji Jedriličarskog kluba “Zvir”, gdje se po jakoj buri i hladnom vremenu takmičilo više od 100 jedriličara iz 12 država.

Ilija Marković je u olimpijskoj klasi Laser standard osvojio prvo mjesto u konkurenciji jedriličara do 19 godina, drugo u konkurenciji do 21 godine, a četvrto u generalnom plasmanu. Nikola Golubović je u klasi Laser 4.7. dominirao na Hvaru. Osvojio je tri zlatne medalje. Bio je najbolji u generalnom plasmanu, bio je najbolji u konkurenciji jedriličara do 16 i do 18 godina.

Stefan Anđelić i Danilo Jončić su u klasi Laser radial koja je uvodna klasa za olimpijsku, Laser standard bili veoma dobri. Anđelić je posle četiri dana jedrenje i pet regata zauzeo 21, a Danilo Jončić 24. mesto.

Sjajan kraj sezone za jedriličare iz Crne Gore, koji su iza sebe ostavili uspješnu godinu ispunjenu uspjesima i punim jedrima idu naprijed u osvajanje novih. Istovremeno, sjajna je i najava za 2020. godinu u kojoj će Crna Gora i Tivat biti domaćini Evropskog prvenstva u olimpijskim klasama Laser standard i Laser radial za jedriličare do 21 godine. Smotra najboljih jedriličara Evrope održaće se od 6. do 13. juna.