Sport

30.05.2023
271

SUTJESKA OSVOJILA KUP

Fudbaleri Sutjeske osvojili su Kup Crne Gore,pošto su sinoć u finalu na stadionu Pod Goricom, bili bolji od tivatskog Arsenala, nakon boljeg izvođenja penala (1-1 nakon regularnog dijela, 3:4, nakon penala).

U regularnom dijelu Nikšićani su poveli u 28.minutu golom Sahlija iz slobodnog udarca,a izjednačio je Manojlović u finišu meča.

Nakon prvih 45 minuta uslijedila je velika pauza zbog kiše,ali je meč ipak nastavljen.

Igrali su se i produžeci,a nakon njih penali.

Rudović i Muhović su prebacili gol Ličine, Nikić je uspio sa druge strane da odbrani šut Vučića, ali su fudbaleri Sutjeske bili precizni u ostalim serijama i drugi put u istoriji su osvojili nacionalni Kup.

Arsenal je do finala stigao pobjedama protiv Bokelja 3-2,Jedinstva 1-0,a u dvomeču je bio bolji od Iskre.

Tivćani su u premijernoj sezoni u Prvoj ligi stigli do Evrope,igrali finale Kupa i mogu biti više nego zadovoljni na kraju takmičarskog perioda.