Sport

12.12.2021
1020

SIMON POBJEDNIK BOKEŠKOG POLUMARATONA, ORGANIZATORU ČESTITKE

Pobjednik Prvog bokeškog polumaratona je Kenijac Simon Kiber,koji je stazu od Tivta do Kotora preko Prčanja u dužini 21,1 kilometar pretrčao za 1 sat i 9 minutas.

Jean Marie Vianney Myiomukiza i Lekuraa,njegovi sunarodnici osvojili su drugo odnosno treće mjesto.

Najbolje plasirani takmičar iz Crne Gore je Željko Dabović na sedmom mjestu,a od takmičarki Slađana Perunović sa istim plasmanom.

Najbolje plasirana takmičarka je Francine Niyomukunizi iz Burundija, druga je bila Matea Parlov Koštro iz Hrvatske, a treća njena zemljakinja Tea Faber.

Trku je istrčalo 626 takmičara i takmičarki, a ukupno je učestvovalo 922 polumaratonca iz 25 zemalja.

Juče u Tivtu na Trci zadovoljstva, u dužini od 5 kilometara, prvo mjesto osvojio je Ante Živković iz Dubrovnika,drugi je bio Mladen Ilić iz Kotora i treći Matija Buzić.

Uspješan organizator bio je Triatlon klub Kotor,a nagrade najboljima danas su na Trgu od oružja u Kotoru dodijelile predsjednica SO Kotor Maja Mršulja i direktorka Turističke organizacije Tivat Danica Banjević.

Prvi bokeški polumaraton danas je svečano otvorio predsjednik Opštine Tivat Željko Komnenović,a prisutne je pozdravio i direktor trke Kristijan Sindik.

Program su vodili Edita Lucić Jelić i Dragan Laković,a u programu su učestvovali GPD Tivat,mažoretke Modest i klapa Maris.

Prvi bokeški polumaraton je održan pod pokroviteljstvom Opština Kotor i Tivat i turističkih organizacija oba grada.