Sport

20.05.2022
729

REMI BOKELJA, PORAZ GRBLJA OD TITOGRADA

Fudbaleri Bokelja remizirali su danas u Kotoru sa ekipom Mladosti DG 1-1, u meču 35. kola Druge crnogorske lige i najvjerovatnije se oprostili od učešća u baražu, mada je ostalo da se odigra i posljednje 36. kolo, u utorak 24. maja, kada će i zvanično biti spuštena zavjesa na ovogodišnje prvenstvo.

Bokelj je danas pružio odličnu partiju, igrači su zaista izgarali na terenu,ali brojne šanse ostale su neiskorišćene.

Već u prvom minutu,gosti su mogli da ostanu bez golmana Nikića,koji je faulirao Paniha ispred šesnaesterca, ali je sudija Bošković čuvaru mreže gostiju, pokazao samo žuti karton, uz burno negodovanje domaćih navijača.

Mladost je povela izvanrednim pogotkom bivšeg igrača Bokelja Miloša Banićevića,domaćin je uzvratio,u velikoj šansi bio je Kovinić,ali je Nikić odlično intervenisao.

U stopostotnoj prilici bio je i Baba,ali je ponovo kapiten gostiju golman Nikić bio na visini zadatka.

Napadaču domaćih Babi ,sudija Bošković je zbog navodnog ofsajda poništio pogodak,ponovo uz veliko negodovanje simpatizera Bokelja.

Do kraja prvog dijela igre,bilježimo i šuteve Jeknića i Macanovića iz slobodnog udarca,ali je mreža Mladosti ostala netaknuta.

Gosti su na odmor otišli sa golom prednosti.

U drugom poluvremenu totalna ofanziva domaćih uz brojne šanse Babe, Popovića,Sklendera,Macanovića,koji je odlično šutirao u 70.minutu.

Ulaskom Petra Čavora u drugom poluvremenu, napad kotorskih plavo-bijelih je postao znatno opasniji za gol protivnika.

Bokelj je izjednačio u 67.minutu pogotkom Jovana Popovića iz penala,nakon faula nad Petrom Čavorom,a do kraja meča propustio je još nekoliko izglednih šansi.

Grbalj je u Radanovićima izgubio od OFK Titograda 3-0,Arsenal je kao gost savladao Cetinje 3-1,Berane i Kom su remizirali 2-2.

Jedinstvo i Igalo igraju od 20 sati.

Jedinstvo je novi prvoligaš,a iz lige su ispali OFK Titograd i Cetinje.

Borba za baraž biće odlučena u posljednjem kolu.

Osim Arsenala, saznaćemo ko će biti drugi učesnik.

Mladost je treća sa 59 bodova,jedan više od Bokelja i Koma.

Podgorička ekipa dočekuje Berane,Bokelj gostuje Igalu,a Kom će biti domaćin Cetinju.