Sport
PROŠLO JE 38 GODINA OD ISTORIJSKOG USPJEHA KOTORSKOG VATERPOLA
Na današnji dan 27. aprila 1986. godine, vaterpolo klub "Primorac" osvojio je titulu prvaka Jugoslavije, a tri dana kasnije i Kup tadašnje države, kada je u finalu u Kruševcu savladao splitski "Mornar".
Bio je to prvi veliki uspjeh kotorskog vaterpola, a "dupla kruna" je tada proslavljena na veličanstven način.
Svi igrači i treneri bili su iz Kotora, iz istog kluba, što je i tada bila, a pogotovo kasnije, prava rijetkost.
Golmani Andrija Popović i Blaženko Radnjić, zatim Zoran Gopčević, Veselin Marković, Emil Nikolić, Ranko Perović, Mirko Vičević, Duško Ćirković, Zoran Nikčević, Zoran Kovačević, Vasko Lalošević, Dragan Strugar, Radule Dragović, Draško Krivokapić, trener Pavle Vičević i pomoćnik Slobodan Vičević, ispisali su zlatnim slovima istoriju, ne samo vaterpola, nego ukupnog sportskog pokreta u našem gradu.
Predsjednik kluba u tom periodu bio je Antun Pana Milošević, a sekretar Dragan Đurčić.
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Kultura
AKCIJOM GRAĐANA KNJIŽNI FOND PRVE JAVNE BIBLIOTEKE PRIVREMENO ZBRINUT U DOMU STARIH „GRABOVAC“ U RISNU
Ekonomija
U KOTORU DANAS BORAVI 9 023 GOSTA
Društvo
U SASTAVU DVD BOGOLJUB BREZIĆ PERAST 16 PROFESIONALACA I 15-TAK VOLONTERA - DRAGUTINOVIĆ: OPREMA FUNKCIONALNA, VOZILA U ISPRAVNOM STANJU
Sport
LAHOR USPJEŠAN NA KUPU JEDRILIČARA SA ŠKVERA, U TOKU PRIJAVE ZA NOVU GRUPU ŠKOLE JEDRENJA
Sport
MLADI CRNOGORSKI VATERPOLISTI NA SP U PORTUGALU
Mali Oglasi