Sport

10.03.2020
1365

PRIMORAC 2007. GODIŠTE DRUGI U OLIMPIJSKIM NADAMA

Vaterpolisti „Primorca“ 2007. godište i mlađi zauzeli su drugo mjesto u ovogodišnjem regionalnom takmičenju Olimpijskih nada za taj uzrast.

Na drugom turniru u Herceg Novom, minulog vikenda, Kotorani su bili četvrti, a na prvom u Budvi drugi.

Kotorani su u gradu mimoze nastupili u sastavu: Miloš Milinić, Andrija Roganović, Đorđe Pejović, Andrej Mikijelj, Bruno Perov, Pavle Bjeladinović, Nikola Vujošević, Marko Pejović, Bodin Abramović, Danilo Roganović, Vanja Gopčević, Vasilije Radonjić, Mihailo Nikolić, Andrej Radić i Vasilije Ševaljević.

Trener Vojo Peković sumirao je utiske nakon takmičenja:

„Zadovoljan sam igrom svojih izabranika, nastupili smo bez četvorice igrača što je veliki hendikep i mislim da smo postigli dobar rezultat.

Pobijedili smo Nikšić 18-4, Budvu 18-2, Jug 11-8 u polufinalu izgubili od Cattara 12-11, a zatim je uslijedio poraz od Juga.

Nadam se da će bazen u Kotoru uskoro biti završen i da ćemo tada imati i bolje uslove za rad.

Svi su na turniru u Igalu bili dobri, a izdvojio bih Miloša Milinića, koji je na kraju takmičenja najbolji strijelac sa 55 golova“, kazao je šef struke za 2007. godište.

Prvo mjesto u ukupnom plasmanu osvojio je hercegnovski Jadran Carine, a za najboljeg igrača izabran je kapiten pobjedničke ekipe Danilo Stupar.