Sport

14.05.2023
759

POBJEDE BOKELJA I GRBLJA,MLADOST PRVOLIGAŠ

Fudbaleri Bokelja pobijedili su danas u Kotoru ekipu Berana 1-0, u 34.kolu Druge crnogorske lige i približili se plasmanu u baraž za ulazak u Prvu ligu.

Gol odluke postigao je u 23.minutu najbolji strijelac Kotorana ove sezone Igor Vukčević.

Izabranici Slobodana Draškovića pružili su jednu od boljih partija u posljednje vrijeme i pravo je čudo da još koji put nisu zatresli mrežu gostiju,jer su stvorili veliki broj šansi.

Bokelj je sada treći na tabeli sa 44 boda,a u narednom kolu 20.maja gostovaće Podgorici.

Grbalj je na Zlatici savladao Kom 1-0 pogotkom Žarka Vilotijevića u četvrtom minutu sudijske nadoknade iz penala i osvojio važne bodove za opstanak.

"Trikolori" su osmi sa 35 bodova,a naredni protivnik u Radanovićima biće im Otrant Olimpic,koji je danas bio slobodan.

Fudbaleri Mladosti pobijedili su u podgoričkom naselju Stari aerodrom ekipu Igala 2-1 i zahvaljujući porazu Berana obezbijedili su prvo mjesto i plasman u Meridianbet Prvu crnogorsku ligu.

Bez pobjednika završen je duel Podgorice i Zete, koji su na DG areni igrali 1:1.