Sport

10.05.2021
546

ODRŽANA BOKA BAY TRAIL

U organizaciji Multisport Akademije Mayer i Triatlon Kluba Herceg Novi juče je održana trka Boka Bay Trail sa dvije lokacije u Boki, iz Tivta i iz Perasta, a cilj je bio u starom gradu u Kotoru ispred Katedrale Svetog Tripuna.

Staza koja je startovala iz Perasta, dužine 34 kilometra imala je 22 takmičara koja su završila trku. Prvo mjesto zauzeo je Daniel Krstulović Opara iz Hrvatske koji je prešao stazu za 4 sata i 22 minuta. Drugo mjesto zauzeo je njegov kolega Marko Gregurić prešavši stazu za 5:15 sati, a treće mjesto pripalo je Draganu Jovanoviću iz TK Kotor, koji je na cilj stigao 40 sekundi nakon Gregurića.

U ženskoj kategoriji prvo mjesto pripalo je Miluši Bošković TK Kotor koja je na cilj stigla nakon 5:10 sati. Drugo mjesto zauzela je Zrinka Deur iz Hrvatske istrčavši stazu za 6:15 sati, dok je treća bila Jelena Tomašević iz TK X Herceg Novi za 7:05 sati.

Zelena staza startovala je u Tivtu iz Porto Montenegra i bila je duga 17 kilometara, sa 29 učesnika.

U muškoj konkurenciji prvi na cilj je stigao Miloš Matić iz Srbije za sat i 52 minuta, drugi Petar Peregi iz TK Kotor tri sekunde kasnije, a treći je bio Kristijan Sindik koji je stigao za dva sata.

U ženskoj konkurenciji prva je stigla Elma Kablar (BiH) za 2 sata i 7 sekundi, druga je bila Tamara Lepetić TK X HN koja je stigla za 2 sata i 9 sekundi, a sekund kanije stigla je Sanja Kavaz BiH.

Ove godine organizovana je promotivna aktivnost u cilju snimanja foto i video materijala koji će se koristiti za buduća takmičenja.

Izvor: Radio Tivat