Sport
NOVI MANDAT ZA SAVIĆEVIĆA 2025-2029
Izborna Skupština Fudbalskog saveza Crne Gore za mandatni period 2024-2029 održana je juče u hotelu „Ramada“ u Podgorici.
Novi četvorogodišnji mandat dobio je Dejan Savićević.
Izbornoj skupštini FSCG prisustvovao je 41 delegat, a Savićević je na glasanju dobio podršku 40 delegata, uz jednog uzdržanog.
Shodno odredbama Statuta FSCG, izabran je novi Izvršni odbor koji čine Ervin Tošić, Risto Lakić, Dejan Ognjanović, Nermin Bećirović, Paljo Drešaj, Tomislav Čelebić, Mitar Novaković, Adem Nurković, Dejan Kandić, Željko Janović, Mojaš Radonjić i Dragan Drljević.
Odluka o izboru članova Izvršnog odbora donijeta je uz podršku 40 delegata i jednog uzdržanog.
Delegati su usvojili i Zapisnik sa prethodne Skupštine, Izvještaj o finansijskom poslovanju FSCG za 2024. godinu i Izvještaj o aktivnostima FSCG između dvije Izborne skupštine. Takođe, današnja Skupština usvojila je predlog za izbor revizora i izabrala revizorsku kuću „Eurorev“ za revizora FSCG u naredne dvije godine.
Usvojeni su i predlozi Odluke o izmjenama i dopunama Statuta FSCG, odnosno Pravilnika o radu Arbitražnog suda FSCG.
Pored delegata i predstavnika medija, Izbornoj skupštini FSCG prisustvovali su Tom Gorisen, direktor sektora za saradnju sa nacionalnim savezima FIFA, Marko Feri, regionalni koordinator FIFA za saradnju sa nacionalnim savezima, Tijeri Favr, pomoćnik direktora za nacionalne asocijacije UEFA i predsjednik Crnogorskog olimpijskog komiteta Dušan Simonović.
Tekst i foto: FSCG
Najnovije vijesti
Društvo
APEL ZA ZAŠTITU KOTORSKOG ZALIVA I POZIV ZA SARADNJU
Društvo
U KOTORSKOJ LUCI 3 KRUZERA I KATAMARAN “ANTONIJA”
Kultura
PREDAVANJE DR MILIJANE KANDIĆ-SIMONOVIĆ 26. AVGUSTA - DUČIĆ PRED SJAJEM KOTORSKIH DRAGULJA
Kultura
PAVO MARINKOVIĆ ZA „NEDJELJNI RAZGOVOR“- OD SBUTEGINE PRIČE DO FILMSKOG “OGLEDALA” ČOVJEKOVE SAVJESTI (AUDIO)
Sport
BOŠKOVIĆ I RADULOVIĆ ZA POBJEDU GRBLJA PROTIV BUDVE
Mali Oglasi