Sport

21.10.2024
120

NOVI DŽUDO USPJEH-KOTORANKA VEDRANA PRAŠČEVIĆ NASTAVILA SA ODLIČNIM REZULTATIMA

Nakon uspjeha na Balkanskom prvenstvu za uzrast do 21 godine,u Albaniji, gdje je pojedinačno osvojila peto mjesto,a ekipno prvo, Kotoranka Vedrana Praščević nastavlja niz uspjeha.

Tokom ovog vikenda,u Peći na Kosovu, održano je Balkansko džudo prvenstvo za uzrast do 23 godine, na kojem su pored crnogorske reprezentacije,učestvovale Moldavija,Turska, Bosna i Hercegovina,Kosovo, Sjeverna Makedonija, Bugarska, Grčka i Albanija.

Vedrana je osvojila treće mjesto,a u miks timu drugo.

Crna Gora je ekipno vicešampion Balkana.

Do velikog uspjeha, naša sugrađanka, sa nepunih 18 godina, morala je pobijediti reprezentativke Turske (dva puta), Moldavije i Bosne i Hercegovine.

Za Vedranu nema odmora,jer je već otputovala u Sloveniju, gdje nastavlja pripreme za nova takmičenja.

Podsjetimo, osam medalja u pojedinačnoj konkurenciji i drugo mjesto u ekipnoj konkurenciji miks timova, za naše mlađe seniore na Balkanskom prvenstvu koje je, u protekla dva dana, održano u Peći, Kosovo.
Korak do šampionske titule falio je Jovani Mrvaljević u kategoriji preko 78 kg, koju je u finalu zaustavila Diačenko Oksana iz Moldavije.
Treća mjesta osvojili su: Milana Stevanović (52 kg), Vedrana Praščević (57 kg), Andijana Šutović (70 kg), Stevan Nikčević (90 kg),
Marko Jancer i Jahja Nurković (81 kg). Mario Gegaj (60 kg).
Prvo mjesto u ekipom takmičenju miks timova pripalo je reprezentaciji Moldavije, dok su treća mjesta osvojile ekipe BIH i Turske,navedeno je na sajtu Džudo saveza Crne Gore.