Sport

01.12.2019
444

MARKOVIĆU ZLATO NA REGATI OPATIJA KUP

Jedriličari iz Crne Gore i Jedriličarskog kluba Delfin iz Tivta nastavili su sa sjajnim rezultatima, u godini, koja se polako bliži kraju.

Na prestižnoj međunarodnoj 46. regati Opatija Cup, mladi i talentovani Ilija Marković osvojio je prvo mjesto i zlatnu medalju, u klasi Laser Standard.

Nikola Golubović je u žestokoj konkurenciji osvojio četvrto mjesto u generalnom plasmanu, a treće u konkurenciji jedriličara u klasi Laser 4.7.

U klasi Laser Radial Danilo Jončić zauzeo je 12. mjesto u zaista jakoj konkurenciji, a samo dva mjesta iza njega bio je izuzetno talentovani Stefan Anđelić.

Na 46. Kupu Opatije, učestvovalo je više od 70 jedriličara iz Hrvatske, Italije, Slovenije, Švajcarske, Srbije i Crne Gore.

Vremena za odmor nema, jer jedriličari iz Crne Gore, zajedno sa selektorom Ilijom Klakorom, odmah posle Opatije nastavljaju za Pulu, gdje će učestvovati na međunarodnoj regati, na kojoj je učešće prijavilo više od 500 jedriličara.

Biće to veliko iskustvo, a ujedno i prilika da Ilija Marković, Nikola Golubović, Danilo Jončić i Stefan Anđelić ponovo obraduju ljubitelje sporta i jedrenja u Crnoj Gori lijepim vjestima, kao što to rade i čine u proteklih nekoliko godina, saopšteno je iz JK Delfin.