Sport
MARIJA VUKOVIĆ OSVOJILA SREBRO NA EVROPSKOM PRVENSTVU
Najbolja crnogorska atletičarka Marija Vuković osvojila je srebrnu medalju u disciplini skok u vis na Evropskom prvenstvu u Minhenu, preskočivši visinu od 195.
Vuković je do uspjeha karijere i najboljeg rezultata u istoriji crnogorske atletike došla skokom od 195 centimetara.
Ona je u finalu propustila visinu od 182, a iz prvog pokušaja preskočila je ljestvicu na 186, 190 i 193 centimetara.
Visinu vrijednu srebrnog odličja, 195 centimetara, preskočila je iz trećeg pokušaja.
Na 197 centimetara tri puta je rušila, kao i Ukrajinka Jaroslava Mahučik, koja je zlato osvojila sa istom visinom, ali i manje skokova od Vuković.
Bronzana je bila talentovana Angelina Topić iz Srbije, koja je do uspjeha karijere došla skokom od 193 centimetra.
Foto: https://twitter.com/EuroAthletics
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Sport
OPEN KUP PLAV 2026 – BRONZANA ODLIČJA TAKMIČARIMA DŽUDO KLUBA KOTOR
Sport
DŽUDO KLUB KOTOR: 34 ČLANA POLAGANJEM STEKLA POJASEVE
Društvo
UO UCG: PROF. DR TATIJANA DLABAČ IMENOVANA ZA DEKANKU POMORSKOG FAKULTETA U DRUGOM TROGODIŠNJEM MANDATU
Sport
BALIĆ: OČEKUJEMO FORMIRANJE EKIPE PRIJE DRUGE FAZE PRIPREMA
Društvo
INTERVENCIJA PRIPADNIKA SLUŽBE ZAŠTITE I SPAŠAVANJA - POVRIJEĐENU OSOBU BEZBJEDNO SPUSTILI SA BEDEMA
Mali Oglasi