Sport

07.05.2022
441

MACANOVIĆ I KOVINIĆ ZA POBJEDU BOKELJA U RADANOVIĆIMA

Fudbaleri Bokelja u gradskom derbiju pobijedili su danas u Radanovićima ekipu Grblja, nakon preokreta, 2-1.

Bokelj je bolje počeo meč,već u prvim minutima bilježimo dva dobra prodora Babe sa strane,ali nije bilo nikog od saigrača da sprovede loptu u mrežu.

Nakon toga korner je izveo Popović,šutirao je Macanović glavom iz neposredne blizine,ali mreža domaćina je ostala netaknuta.

Nizale su se šanse,imao je i Škrelja kontru,pa udarac Babe,odličan prodor Macanovića,koji je dodao do Sklendera,ali je njegov šut završio pored gola Grblja.

Bokelj je imao inicijativu,ali je Grbalj poveo,nakon nesmotrenog starta Markovića u svom šesnaestercu nad Bralićem i sudija Šarac je pokazao na bijelu tačku.

Siguran izvođač bio je Slobodan Babić i tim iz Radanovića je poveo u 29.minutu sa 1-0.

Sa tim rezultatom se i otišlo na odmor.

Grbalj je na početku drugog dijela imao stopostotnu priliku preko Bralića,međutim šansa je otišla u nepovrat.

Stigla je kazna,nakon kornera,glavom je loptu zahvatio Macanović i poravnao na 1-1.

Desetak minuta kasnije,Petar Čavor je odlično dodao do Kovinića,koji je savladao Bećića  i gosti su došli do prednosti,a ispostaviće se i do konačne pobjede.

Grbalj je do kraja imao nekoliko veoma izglednih šansi preko Babića,ali je Aković golman Bokelja bio na visini zadatka i spriječio maltene sigurne pogotke.

U ostalim mečevima 33.kola, Arsenal je poražen na gostovanju od Koma 2-1,Jedinstvo i OFK Mladost DG su remizirali u Bijelom Polju 1-1,a Igalo je slavilo protiv Cetinja 4-0.

Berane je savladalo OFK Titograd 1-0.

Na tabeli vodi Jedinstvo sa 75 bodova,Bokelj je četvrti sa 54,koliko ima i petoplasirani Kom,a Grbalj je osmi sa 29.

U narednom kolu Bokelj dočekuje Jedinstvo,a Grbalj gostuje Igalu.