Sport

20.01.2022
253

LAVOVI OČITALI LEKCIJU HRVATIMA

Muška rukometna reprezentacija Crne Gore savladala je Hrvatsku u Budimpešti 32:26, na startu glavne runde Evropskog prvenstva u Mađarskoj i Slovačkoj.

Crnogorski rukometaši upisali su treći trijumf na šampionatu.

Izabranici selektora Zorana Roganovića slavili su protiv Sjeverne Makedonije 28:24 i Slovenije 33:32, a jedini poraz doživjeli su od Danske, zvaničnog prvaka svijeta, 30:21.

Crnogorska reprezentacija upisala je još jedan veliki trijumf i nadigrala zvaničnog vicešampiona Evrope.

Odigrala je poluvrijeme iz snova, možda i najbolje od osnivanja reprezentacija i na odmoru imala šest golova prednosti (15:9).

Napad je funkcionisao besprekorno, dok je odbrana predvođena i večeras sjajnim Nebojšom Simićem odradila veliki posao.

Hrvatska je samo jednom, sredinom drugog poluvremena, zaostatak smanjila na četiri gola, ali nedovoljno i da zaprijeti.

Crna Gora je prvi put povela u trećem minutu (2:1), a nakon nekoliko izjednačenja serijom od tri vezana pogotka povela 6:3 u 14. minutu.

Pobjedu je najavila novom serijom od četiri gola za vođstvo od 15:9 na poluvremenu.

Hrvatska je u 46. minutu smanjila na 22:18, ali je crnogorska selekcija sa dva pogotka ponovo prednost vratila na šest golova.

Razlika je u 52. minutu iznosila i osam golova (28:20).

Crnogorsku selekciju do velikog trijumfa, osim Simića čiji je doprinos bio 14 odbrana, vodili su Brano Vujović i Miloš Vujović sa po sedam, Nemanja Grbović postigao je pet, a po gol manje Vasko Ševaljević i Stefan Čavor.

U hrvatskoj selekciji najbolji je bio Ivan Čupić sa sedam golova.

Crna Gora će u drugom kolu, u subotu, igrati sa Holandijom.