28.10.2024
96

LAHOR USPJEŠAN NA DUBROVAČKOJ REGATI 2024

JK Lahor je nastupio na Dubrovačkoj regati za klasu Optimist, u organizaciji JK Orsan.

Tea Radimir, Helena Vukasović i Nikola Matijević vođeni trenerom i predsjednikom kluba Filipom Petričevićem takmičili su se u konkurenciji 65 jedriličara i jedriličarki iz 2 crnogorska i 9 hrvatskih klubova.

Nikola Matijević je takmičenje počeo dosta dobro pa je prvu regatu završio na 9. mjestu, dok je drugu regatu završio na 15. mjestu.
U trećoj, ujedno i poslijednjoj regati uspio je da ostvari najbolji rezultat dana prošavši kroz cilj šesti po redu.
Upravo ga je treća regata pogurala na rang listi pa je završio kao drugi u konkurenciji do 12 godina starosti.
Za samo tri boda mu je izmakla bronza u generalnom plasmanu, koja bi upotpunila i ovako dobar Nikolin rezultat.
Tea Radimir je bila odlična u konkurenciji djevojčica i pokazala da može dobro jedriti i na velikim takmičenjima.
Ona je kroz cilj prošla 24. 38. i 30. tokom tri regate i u konkurenciji 16 djevojčica zauzela treće mjesto, dok je u kategoriji djevojčica uzrasta do 12 godina bila druga pa je tako kući odnijela dva pehara.
Helena Vukasović je malo lošije otovrila takmičenje pa je prvu regatu završila na 50. mjestu.
Na drugoj regati je bila 42. a tek na trećoj uspjela da se pozicionira u prvoj polovini flote sa 29. mjestom.
Za Helenu je nedostajalo nekoliko bodova do odličija u kategoriji djevojčica do 12 godina.
“Naš tim je zajedno sa ekipom JK Jugole Grakalić predstavljao Crnu Goru na ovom takmičenju, a odlična saradnja između dva kluba još je jednom potvrđena.
Ovom prilikom se zahvaljujemo treneru Nikoli Krgoviću na gostoprimstvu, na gumenjaku što nam je umnogome olakšalo organizaciju putovanja”,saopšteno je iz kotorskog kluba.