Sport

06.06.2023
756

KOTORSKI GIMNAZIJALAC TREĆI, KOVAČEC NAJPERSPEKTIVNIJA ODBOJKAŠICA

Odbojkašice Budve osvojile su titulu prvaka Crne Gore u pionirskoj konkurenciji.

Minulog vikenda, u organizaciji Odbojkaškog saveza Crne Gore i uz podršku Ministarstva sporta i mladih, odigran je finalni turnir za pionirke u konkurenciji odbojkašica u sali SMŠ “Golubovci” u Zeti.

Budva je u finalu savladala ekipu Budućnosti volley rezultatom 3:0 u setovima (25:17; 25:23; 25:17) i time osvojila šampionski pehar u konkurenciji pionirki za sezonu 2022/2023.

U utakmici za 3. mjesto, pionirke Gimnazijalca slavile su protiv Mediterana 3:1 (25:23; 17:25; 26:24; 25:16).

Prije ostalih,uručena je nagrada za najperspektivniju odbojkašicu u čast Milorada Miša Perovića, čovjeka kome je odbojka bila sve i koji je živio za najmlađe odbojkašice i nepogrešivo znao koja će stići do reprezentacije.

Najperspektivnija odbojkašica je Matea Kovačec iz kotorskog Gimnazijalca, a nagradu je uručio Milenko Perović, brat pokojnog Miša Perovića.

Gimnazijalac: Vičević, Peraš, Kovačec, Raut, Marković, Grbović, Dubravčević, Tepavac, Radunović, Veljović, Radusinović, Vujičić. Trener Franović.