Alat za prilagodljivost

  • Veći tekst
  • Font za disleksiju
  • Podebljanje teksta
  • Crno-bijelo
  • Visoki kontrast
  • Kursor
  • Resetuj
  • Pristupačnost

Sport

17.05.2025
532

JADRAN PRVAK ZA SEZONU 2024-25

Vaterpolisti Jadrana prvaci su Crne Gore, pošto su večeras na Škveru u 3.meču finalne serije savladali Primorac 11-9 i sa rezultatom 3-0 u pobjedama stigli do 13. titule šampiona države.

Kotorani su bolje igrali u prvom dijelu igre,vodili i sa 5-2,a onda su domaćini napravili seriju od 6-0 i preokrenuli na 8-5.

Primorac je stizao tri puta do minus jedan, 8-7,9-8 i 10-9,a odlučujući pogodak za Novljane, nakon isključenja Dragana Draškovića, postigao je Uroš Vučurović.

Jadran je ove sezone osvojio prvenstvo, a Primorac Kup Crne Gore.

Đorđije Stanojević je bio najefikasniji u Primorcu sa 4 gola, Nika Šušiašvili je upisao 2, a Dušan Matković, Nemanja Vico i Petar Ćetković po 1.

Za pobjednički sastav Aleksandar Ivović, Vuk Milojević i Dmitri Holod postigli su po 2 pogotka , a Danilo Stupar, Matija Sladović, Đorđe Lazić, Danilo Radović i Uroš Vučurović po 1.

Podijeli na: