Sport

27.09.2020
1041

IZVANREDNA IGRA BOKELJA, PORAZ GRBLJA

Fudbaleri Bokelja danas su na Gradskom stadionu u Kotoru,nakon izvanredne igre,savladali Drezgu 3-1,u okviru 7.kola Druge lige.

To je drugi uzastopni trijumf čete Slavoljuba Bubanje,koja je prikazala najbolju partiju u dosadašnjem toku prvenstva.

Podsjetimo, kotorski plavo-bijeli su u minulom kolu bili bolji od Ibra u Rožajama 2-1.

Bokelj je tokom čitavog susreta imao kontrolu igre,njegovi igrači su stvorili sijaset šansi za gol,od kojih su neke bili i stoprocentne i u svakom slučaju, ako ovako nastave,klub iz drevnog grada čekaju bolji dani.

Kotorani su poveli u 35.minutu,nakon akcije iz udžbenika,u kojoj je učestvovalo nekoliko igrača domaćeg tima i koja je završena pogotkom Srđana Boškovića.

Sa rezultatom 1-0 otišlo se na odmor,da bi u nastavku,poslije kornera kojeg je izveo Bakić,efektinim udarcem glavom Sreten Peruničić u 53.minutu duplirao prednost.

Uslijedila je zatim još jedna odlično izvedena akcija Augusta i drugova,nakon koje je Petar Čavor u 55.minutu povećao na 3-0 za svoju ekipu.

Desetak minuta kasnije, Ivan Knežević je smanjio na 3-1 i ispostaviće se da je to bio i konačan rezultat meča.

Bokelj je sada šesti na tabeli i ima 9 bodova,a u narednom kolu gostovaće Mornaru,koji je danas na Topolici u finišu pobijedio Jedinstvo 2-1.

Grbalj je u Radanovićima danas izgubio od Igala 2-0,a strijelci za tim iz grada mimoze bili su Milo Đurković i Marko Dragaš.

"Trikolori" su osmi na tabeli sa 4 boda i utakmicom manje,jer je duel sa tivatskim Arsenalom odložen zbog loših vremenskih uslova.