Sport

15.10.2021
269

HRVATSKA SVJETSKI PRVAK, DAMJANOVIĆ DEVETI

Večeras će u Iberostar hotelu Park u Bijeloj, nakon dodjele priznanja najboljima,  biti održana ceremonija svečanog zatvaranja 56. Svjetskog prvenstva u ribolovu iz broda, za seniore.

Nakon tri dana lova, po izuzetno jakoj buri, titula svjetskog ekipnog prvaka za 2021. godinu, pripala je reprezentaciji Hrvatske, sa 5 plasmanskih bodova.

Drugo mjesto osvojila je Francuska sa 7, a treće Italija sa 12 plasmanskih bodova.

Reprezentacija Crne Gore za koju su nastupali Dejan Sijerković i Zdravko Damjanović iz „KSR „Ribar“, Marko Radosavljević iz KSR „Igalo“, Radovan Popović iz „KSR „Sipa“ i Ivan Dejanović i Aleksandar Pejović iz KSR „Delfin“, takmičenje je završila na 6. mjestu sa 19 plasmanskih bodova, što je za jedno mjesto bolji plasman nego na predhodnom svjetskom prvenstvu.

Svjetski prvak u pojedinačnoj konkurenciji je Ivan Galzina iz Hrvatske sa 11 plasmanskih bodova, srebru medalju osvojio je Antonio Giacomini iz Italije sa 24, a bronzanu Sylvain Ferachaglou iz Francuske sa 29 plasmanskih bodova.

Najbolji crnogorski takmičar bio je Zdravko Damjanović koji je u konkurenciji 63 takmičara iz 12 zemalja osvojio deveto mjesto sa 46 plasmanskoh bodova.

Po ocjeni delegata FIPS-M, gdin. Carlosa Vinagre i svih učesnika organizacija Šampionata je bila na najvišem nivou.

Već u maju iduće godine Savez Crne Gore će biti orgnizator još jednog velikog takmičenja najboljih sportskih ribolovaca -14. Svjetskog klupskog prvenstva u ribolovu iz broda,navodi se u saopštenju.