27.03.2021
947

GLOBAREVIĆ ZA REMI BOKELJA, POBJEDA GRBLJA NAD KOMOM

Danas su odigrane utakmice 23.kola Amplitudo Druge crnogorske fudbalske lige.

Bokelj je u Kotoru remizirao sa Igalom 1-1 i ponovio se rezultat iz prvog dijela prvenstva,samo što je ovog puta,umjesto gostiju,domaćin izjednačio u finišu susreta.

Domaći tim je pružio još jednu dobru partiju,stvarao šanse,pogađali su Kotorani i prečku i stativu i trud se isplatio,a strijelac za poravnanje bio je mladi novajlija Mitar Globarević u 87.minutu.

Ne bi bilo pravedno da su izabranici Zorana Krivokapića izgubili,jer su bod svakako zaslužili,a mogli su i do cijelog plijena.

Novljani su poveli još u prvom poluvremenu,kada je u 42.minutu, pad koncentracije u odbrani domaćina, iskoristio Joonsoo Lee.

Prije početka meča, minutom ćutanja i uz bakljadu,odata je pošta Branku Peroviću popularnom Banju,jednom od najvjernijih navijača Bokelja,koji je nedavno preminuo.

Grbalj je u Radanovićima pobijedio Kom 1-0 pogotkom Nikole Stanišića iz penala u 23.minutu i to je prvi trijumf "trikolora" u proljećnjem dijelu šampionata,ali dobija na značaju,jer se ekipa sa Zlatice nalazi u samom vrhu tabele.

Arsenal je kao gost savladao Berane 1-0,istim rezultatom Mornar je na Topolici bio bolji od Ibra,a Jedinstvo je slavilo u Spužu protiv Drezge 4-1.

Na tabeli Arsenal je prvi sa 46 bodova, dok je drugi Mornar sa 43.

Bokelj je sedmi sa 25,koliko ima i osmoplasirani Grbalj,uz nešto slabiju gol razliku.

Prvenstvo se nastavlja u srijedu 30.marta,kada će Bokelj gostovati Ibru,a Grbalj ekipi Arsenala.