Sport

15.05.2023
570

CRNA GORA SA PRVOG MJESTA NA SVJETSKE IGRE NA PLAŽI

Crnogorska reprezentacija u vaterpolu na plaži (beach water polo) na impresivan način debitovala je na velikoj sceni - osvojila je kvalifikacioni turnir za plasman na Svjetske igre na plaži (World Beach Games), koje se održavaju na Baliju, od 5. do 12. avgusta.

Crna Gora je u finalu takmičenja u egipatskom zalivu Soma, u blizini čuvenog ljetovališta Hurgada, pobijedila selekciju Egipta 15:14, nakon peteraca.

Poslije 20 minuta igre bilo je neriješeno 14:14, a jedini strijelac sa pet metara bio je Nikola Brkić.

Brkić je bio najefikasniji u našoj selekciji sa šest golova, četiri je upisao Danilo Adžić, tri Nikola Marković, a po jedan Andrija Korać i Stefan Porobić.

Crna Gora je dan ranije, pobjedom nad Mađarskom u polufinalu 10:7, osigurala plasman na Svjetske igre na plaži.

Uz našu i selekciju Egipta, upravo se Mađarska plasirala u završnicu, nakon što je u borbi za treće mjesto savladala Gruziju 11:10.

Prije Mađarske u polufinalu i Egipta u finalu, Crna Gora je u grupi savladala Južnu Afriku 13:3 i Saudijsku Arabiju 14:6, a u četvrtfinalu selekciju Rumunije 14:13.

Vaterpolo na plaži se igra na terenu u morskoj vodi dimenzija 15x10 metara. U igri su golman i trojica igrača.

Utakmica traje četiri puta pet minuta. Ukoliko je rezultat neriješen izvode se peterci.