Sport

25.09.2022
256

BRONZA ZA POPOVIĆA I 12 MEDALJA U ROŽAJAMA

Bronzana medalja na Balkanskom prvenstvu za Filipa Popovića i 12 medalja i pehar za treće mjesto u uzrastu poletaraca, na Međunarodnom turniru " Rožaje 2022",bilans je džudo kluba "Champion" iz Kotora ovog vikenda.

Juče je naša džudo reprezentacija nastupala na Balkanskom prvenstvu u BIH,uz učešće preko300 takmičara, gdje je kotorski takmičar Filip Popović osvojio 3. mjesto i bronzanu medalju.

U prvom meču savladao protivnika iz Grčke,zatim je u četvrtfinalu pobijedio protivnika iz Bosne i Hercegovine,dok je u polufinalu od njega bio bolji predstavnik Rumunije, koji je kasnije bio prvak Balkana i u borbi za 3. mjesto je savladao svog drugara iz reprezentacije Filipa Nikolića,dok je Danilo Božović ostao bez medalje na ovom takmičenju,saopšteno je iz "Championa".

Osvajači medalja na Međunarodnom turniru "
Rožaje 2022" -zlatne Andrea Milaš,Petra Radenović,Luka Pavićević i Petar Lončarević,srebrna Viktor Kalezić i bronzane Viktor Jovićević,Vanja Živković,Milan Matković,Ivan Smolović,Ana Milošević,Filip Berestovskyi