Sport

24.04.2021
867

BOKELJ SLAVIO U GRADSKOM DERBIJU, ADIO DIKA

Fudbaleri Bokelja pobijedili su danas u Kotoru ekipu Grblja 3-0, u meču 29. kola Amplitudo Druge crnogorske lige.

Golove za kotorski tim, koji već treći meč u nizu pruža odlične partije, a o tome govori i ukupno sedma osvojenih bodova, postigli su Jovan Popović, dva puta sa penala u 7. i 70. minutu, dok je tačku na duel gradskih rivala stavio je Stefan Ćađenović pogotkom u 72. minutu.

Prije početka današnjeg meča, fudbalski klub Bokelj se na dostojan način oprostio od svog dugogodišnjeg igrača, trenera i člana rukovodstva Izejdina Adžagića, koji je preminuo prije desetak dana.

Minutom ćutanja odata je pošta popularnom Diki, koji je ostavio neizbrisiv trag u kotorskom i crnogorskom fudbalu u proteklih četrdeset godina.

Uz bakljadu, fudbaleri Bokelja, rezervni igrači, članovi stručnog štaba i uprave, mlađe kategorije kotorskog drugoligaša, članovi Dikine porodice, navijači i simpatizeri, bili su u majicama specijalno napravljenim za ovu priliku, na kojima je pisalo Adio Dika, a među njima i član beogradske Crvene Zvezde i dijete Bokelja Andrija Radulović.

Na kraju meča, odlazeći u svlačionicu, igrači Bokelja uzvikivali su ime Izejdina Dike Adžagića, koji je postao jedan od simbola kotorskog kluba.

Izabranici Zorana Krivokapića sada imaju sedam bodova više od "trikolora", kojima predstoji grčevita borba za opstanak.

U ostalim mečevima, Arsenal je u gostima slavio protiv Drezge 1-0, Mornar je bio bolji od Koma 4-0, Ibar je savladao Igalo 2-1, a Jedinstvo ekipu Berana 1-0.

Na tabeli Arsenal je lider sa 60 bodova, a drugi Mornar ima 59.

Bokelj je sedmi sa 32, a Grbalj deveti sa 25.

U narednom kolu, već u srijedu 28. aprila, Bokelj gostuje Komu, a Grbalj dočekuje Berane.