Sport

20.09.2024
67

BALKANSKO DŽIU DŽICU PRVENSTVO-DRUGOG DANA DVA ZLATA I SREBRO

Na Balkanskom džiu džicu prvenstvu u Rumuniji, drugog takmičarskog dana, crnogorski reprezentativci su osvojili tri medalje, dvije zlatne i jednu srebrnu.

Prvaci Balkana u uzrastu do 10 godina su Maksim Jelušić do 28 kg,koji je imao 4 borbe i pobijedio protivnike iz Grčke, Bugarske i dva domaća predstavnika,
te Marija Peraš u kategoriji do 25 kg savladavši tri protivnice,dvije iz Rumunije i jednu iz Bugarske,dok je srebro pripalo Andrei Milaš u kategoriji ne-waza do 28 kg.

U prvom duelu je bila bolja od predstavnice Rumunije,a u drugom izgubila od domaće takmičarke.

Zapažen nastup je imao i Jakov Smolović,koji je u kategoriji do 28 kg imao dva meča, u kojima je izgubio od predstavnika Rumunije.

U subotu je treći takmičarski dan,a nastupiće 5 takmičara kotorskog Championa u uzrastima do 14 i 16 godina-Danilo Božović,Boris Milovanović,Filip Matković,Lazar Kovačević i Martin Lučev.

"Srećno svim našim reprezentativcima", poručila je trenerica Mirjana Martinović.