Sport

17.10.2021
678

ARSENAL I BOKELJ BEZ GOLOVA, PRVI TRIJUMF GRBLJA

Fudbaleri Arsenala i Bokelja igrali su danas u Tivtu bez golova 0-0, u derbiju 11. kola Druge crbogorske lige.

Istim rezultatom završen je i duel u Kotoru u prvom dijelu prvenstva.

Utakmica u Gradskom parku je bila fer i sportska, a Kotorani su mogli i do tri boda, ali je prečka spasila Tivćane, nakon udarca glavom Valentina Rudovića i to u samom finišu meča.

Posljednjih petnaestak minuta domaćin je igrao sa igračem manje, jer je zbog dva žuta kartona isključen Stefan Mršulja.

Remi bokeljskih rivala iskoristilo je bjelopoljsko Jedinstvo, koje je savladalo Kom na Zlatici 1-0 i preuzelo vođstvo na tabeli sa 24 boda, dok Bokelj i Arsenal imaju po 23.

Grbalj je konačno upisao prvu pobjedu u prvenstvu, slavio je u gostima protiv Berana 1-0 i tako im se revanširao za poraz u Radanovićima 2-3.

Pobjedonosni pogodak za tim Viktora Trenevskog postigao je Nikola Globarević u 57. minutu.

Grbalj je sada deveti na tabeli sa 6 bodova.

Igalo je bilo ubjedljivo na gostovanju OFK Titogradu 3-0, dok je OFK Mladost DG na budvanskim Lugovima pobijedila Cetinje 1-0.

U narednom kolu 24. oktobra, Bokelj dočekuje Kom, a Grbalj ekipu Cetinja.