• Pristupačnost

Sport

04.09.2024
560

PETAR VICO-USPJEŠAN PERIOD ZA MLAĐE KATEGORIJE, PRIMORAC JE DOBRO ORGANIZOVAN KLUB (AUDIO)

Gost naše emisije „Ljetnje priče“ bio je Petar Vico, koordinator mlađih selekcija u vaterpolo plivačkom klubu „Primorac“, koje su ove sezone najbolje u Crnoj Gori.

„Uspješan period za naše mlade vaterpoliste, od pet kategorija, tri su osvojile titulu, što je pokazatelj da se u našem klubu dobro radi.

Sa mlađim kategorijama rade treneri, legendarni Veljko Uskoković, Nikola Mršulja, Igor Kostić, Uglješa Brguljan, Đorđe Radošević i Marko Gopčević, koji je ove godine prestao sa aktivnim igranjem i posvetio se radu sa mladima.

U svakoj reprezentativnoj selekciji, kada su mladi u pitanju, imamo po nekoliko igrača, koji daju svoj doprinos u igri nacionalnog tima“, kazao je Vico.

On je pozvao roditelje da upišu svoje mališane u „Primorac“.

„Roditelji treba da angažuju djecu kroz sport, apelujem da ih upišu u naš klub i školu plivanja.
Primorac je dobro organizovan klub, brine i vodi računa o djeci, ima uslove, termine i prostor na bazenu i rade se ljekarski pregledi.

Sada se pripremamamo za nova takmičenja, prvenstva ,Olimpijske nade, mečeve sa ekipama iz regiona.
Nama u klubu je bitno da djeca napreduju“, dodao je nekada sjajni vaterpolista.

Iza Petra Vica je bogata igračka karijera.

Kapicu "Primorca" nosio je 15 godina, a sa "Budvanskom Rivijerom" je osvojio titulu prvaka Savezne Republike Jugoslavije.

Sa Miodragom Matkovićem bio je u stručnom štabu juniorske reprezentacije Crne Gore, koja je 2008. godine, predvođena Slobodanom Mačićem, osvojila titulu prvaka Evrope, a naredne 2009. godine bio je na čelu nacionalne selekcije, koja se okitila srebrnom medaljom na šampionatu Starog kontinenta.

Cijelu emisiju možete poslušati na linku Ljetnje priče.