Politika
SAOPŠTENJE MILJANA ÐURIŠIĆ - VLADIMIR JOKIĆ - DOBAR GLAS ZA GRADONAČELNIKA
Komunalno Kotor je u protekle tri godine uložilo preko 1,5 miliona eura u modernizaciju i poboljšanje uslova rada. Nabavili smo novu opremu – od drobilice za kabasti otpad, novih autosmećara, do vozila za prevoz otpada. Sve to omogućava efikasnije upravljanje otpadom i čistiji grad.
Posebno smo ponosni na sistem "door to door" prikupljanja otpada u Dobroti. Ovaj pilot projekat, inspirisan najboljim praksama iz regiona, ispunio je sva očekivanja i uskoro ćemo ga proširiti na cijeli grad.
Takođe, radimo na podizanju svijesti kod najmlađih o važnosti održivog upravljanja otpadom. Kroz edukativne projekte, djeca uče kako da brinu o životnoj sredini, jer budućnost Kotora zavisi od njih.
Uspješnim apliciranjem na međunarodnim grantovima obezbijedili smo 300.000 eura za dalju modernizaciju opreme. Uložili smo i u naše radnike – povećali zarade za 30 do 100% za one koji rade na održavanju čistoće i zelenila.
Naša misija je Jasna: čistiji grad, bolji uslovi za radnike i održiv razvoj za sve nas!
To je dobar glas za Kotor!
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Kultura
OD KLASIČNIH I ITALIJANSKIH KOMPOZICIJA, DO SPLITSKIH KALA I KOLA SV. TRIPUNA - GRADSKA MUZIKA KOTOR ODRŽALA SVEČANI LJETNJI KONCERT
Kultura
ROMANINE BOJE MORA I KAMENA; OTVORENA IZLOŽBA MOJ GRAD U OKVIRU PROSLAVE JUBILEJA - 25 GODINA RADA HRVATSKOG GRAĐANSKOG DRUŠTVA
Kultura
HORSKI FESTIVAL - DRUGOG DANA NASTUPILI DOMAĆINI SPD JEDINSTVO I GOSTI IZ TRSTA
Društvo
IZ SJEĆANJA NOVINARA DUŠANA DAVIDOVIĆA - MATURANTI 60 GODINA KASNIJE
Sport
CRNA GORA BOLJA OD HRVATSKE, U NEDJELJU SA SRBIJOM
Mali Oglasi