Politika
DPS KOTOR: JAČANJE ZDRAVSTVENIH USTANOVA TIČE SE I LOKALNE UPRAVE, IMAMO MJERE I U TOJ OBLASTI
Po preuzimanju vlasti 29. septembra, Demokratska partija socijalista realizovaće i niz mjera koje se odnose na poboljšanje uslova u kojima funkcionišu zdravstvene ustanove u našem gradu.
Već smo, govoreći o socijalnoj politici, predstavili više projekata i iz sfere zdravstva, a u narednom periodu iniciraćemo više ideja i uspostaviti nove programe.
Od samog početka mandata, intenziviraćemo realizaciju ideje o izmještanju KBC Kotor na lokaciju koja je predviđena Prostorno-urbanističkim planom. Taj se projekat danas nameće kao nužnost.
Pored toga, Opština Kotor uspostaviće poseban fond za specijalnu bolnicu "Dr Vaso Ćuković".
Preispitaćemo mogućnost dislokacije specijalne prihijatrijske ustanove Dobrota, pri čemu ćemo inicirati proširenje kapaciteta isturenog punkta zdravstvene stanice u Industrijskoj zoni.
Uz to, uz komunikaciju sa građanima, ali i sa sektorom zdravstva, ići ćemo ka daljoj podršci i programima i institucijama, pri čemu smo već najavili i projekte poput uspostavljanja novih centara, gradnje Hospisa u sklopu Doma starih Grabovac, uz posebne programe podrške najstarijim sugrađanima.
Opštinski odbor DPS Kotor
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Kultura
OD KLASIČNIH I ITALIJANSKIH KOMPOZICIJA, DO SPLITSKIH KALA I KOLA SV. TRIPUNA - GRADSKA MUZIKA KOTOR ODRŽALA SVEČANI LJETNJI KONCERT
Kultura
ROMANINE BOJE MORA I KAMENA; OTVORENA IZLOŽBA MOJ GRAD U OKVIRU PROSLAVE JUBILEJA - 25 GODINA RADA HRVATSKOG GRAĐANSKOG DRUŠTVA
Kultura
HORSKI FESTIVAL - DRUGOG DANA NASTUPILI DOMAĆINI SPD JEDINSTVO I GOSTI IZ TRSTA
Društvo
IZ SJEĆANJA NOVINARA DUŠANA DAVIDOVIĆA - MATURANTI 60 GODINA KASNIJE
Sport
CRNA GORA BOLJA OD HRVATSKE, U NEDJELJU SA SRBIJOM
Mali Oglasi