Kultura
ZAVRŠEN HORSKI FESTIVAL, UČESNICIMA DODIJELJENE ZAHVALNICE
Tekst: Biljana Marković
Foto: Radio Kotor / B.M.
Trodnevni Festival horske duhovne muzike “U jedinstvu pjesmom srcu” završen je sinoć nastupom hora „Svetog apostola i jevanđeliste Marka“ iz Podgorice i dodjelom zahvalnica učesnicima manifestacije.
U ime domaćina- hora Srpsko pjevačko društvo “Jedinstvo” Kotor, zahvalnice su uručili dirigent prof. Mihailo Lazarević, generalni sekretar Milivoje Bakić i potpredsjednica Jelena Dujović. Zahvalnice su dodijeljene: dirigentu hora hrama Svetog Save iz Beograda, dr Katarini Stanković, dirigentu muške vokalne grupe “Panonika” iz Zrenjanina, Zorici Kozlovački, dirigentu ženskog vokalnog sastava “Res miranda” iz Novog Sada, Dunji Huzjak, dirigentu hora “Sveti apostol i jevandjelista Marko” iz Podgorice, Ljudmili Radović i dirigentu Kamernog hora Muzičke akademije, Univerziteta u Istočnom Sarajevu mr Radu Radoviću.
U ime Opštine Kotor zatvaranju festivala prisustvovao je potpredsjednik Siniša Kovačević.
Pokrovitelji manifestacije bili su Srpsko pjevačko društvo „Jedinstvo“, Opština Kotor, Škola za osnovno i srednje muzičko obrazovanje “Vida Matjan” Kotor, Turistička organizacija Kotor i Srpska pravoslavna crkvena opština Kotor.
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Ekonomija
U KOTORU DANAS BORAVI 9 023 GOSTA
Društvo
U SASTAVU DVD BOGOLJUB BREZIĆ PERAST 16 PROFESIONALACA I 15-TAK VOLONTERA - DRAGUTINOVIĆ: OPREMA FUNKCIONALNA, VOZILA U ISPRAVNOM STANJU
Sport
LAHOR USPJEŠAN NA KUPU JEDRILIČARA SA ŠKVERA, U TOKU PRIJAVE ZA NOVU GRUPU ŠKOLE JEDRENJA
Sport
MLADI CRNOGORSKI VATERPOLISTI NA SP U PORTUGALU
Društvo
SEMINAR POVODOM MEĐUNARODNOG DANA POMORACA OKUPIO ČLANOVE POSADE KOMPANIJE AL GROUP U KOTORU
Mali Oglasi