Kultura
ODRŽAN LJETNJI KONCERT GRADSKE MUZIKE, PROSLAVLJEN 182. ROĐENDAN
Gradska muzika Kotor sinoć je, na pjaci Svetog Tripuna, održala Ljetnji Koncert i proslavila 182 godine postojanja. Od davne 1842. godine, pa do danas, jedan je od simbola grada čije ime nosi.
Gosti koncerta bile su ženske klape Bisernice Boke i Incanto.
Pod dirigentskom palicom Darija Krivokapića, zvucima Dalmatinske koračnice, publika je uvedena u koncert raznovrsnog odabira kompozicija klasične i savremene muzike.
Program je vodila Đorđa Čolo koja je u ime organizatora pored brojnih prisutnih, prijatelja, bivših i aktivnih članova Gradske muzike, pozdravila: Nebojšu Ševaljevića i Sinišu Kovačević, potpredsjednike Opštine Kotor, Maju Mršulju predsjednicu Skupštine Opštine Kotor, Tatjanu Kriještorac sekretarku Sekretarijata za kulturu sport i društvene djelatnosti, Jovana Ristića, direktora Turističke organizacije Kotor, don Roberta Tonsatia, kancelara Biskupije Kotor, Nikolu Konjevića, počasnog člana Gradske muzike, Dušanku Homen, kao i predstavnike Srpskog pjevačkog društva Jedinstvo 1839 Kotor i Bokeljske mornarice.
Pokrovitelj koncerta je Opština Kotor.
Tekst: Nataša Jotić
Foto: Radio Kotor/N.J
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Ekonomija
U KOTORU DANAS BORAVI 9 023 GOSTA
Društvo
U SASTAVU DVD BOGOLJUB BREZIĆ PERAST 16 PROFESIONALACA I 15-TAK VOLONTERA - DRAGUTINOVIĆ: OPREMA FUNKCIONALNA, VOZILA U ISPRAVNOM STANJU
Sport
LAHOR USPJEŠAN NA KUPU JEDRILIČARA SA ŠKVERA, U TOKU PRIJAVE ZA NOVU GRUPU ŠKOLE JEDRENJA
Sport
MLADI CRNOGORSKI VATERPOLISTI NA SP U PORTUGALU
Društvo
SEMINAR POVODOM MEĐUNARODNOG DANA POMORACA OKUPIO ČLANOVE POSADE KOMPANIJE AL GROUP U KOTORU
Mali Oglasi