Kultura
DEVETI FESTIVAL JAM 2026
U okviru Mjeseca poštovanja džeza u Crnoj Gori/Jazz Appreciation Month in Montenegro, u Kotoru će sjutra, 01.aprila, u 20h u crkvi Svetog Duha nastupiti Ariel Bart Trio.
Mlada umjetnica svjetskog renomea Ariel Bart, kompozitorka i solistkinja na usnoj harmonici, predstavlja pravu rijetkost u svijetu usne harmonike ne samo zato što je žena već što stvara izuzetnu muziku.
Ulaznice po cijeni od 5 eura biće u prodaji na dan koncerta ispred Crkve Svetog Duha od 18h.
U trio sastavu, Bart je okružena pijanistom Arsenijem Rikovom i violončelistkinjom Talijom Elard. Trio je objavio svoj prvi album "After Silance" i gostovao na značajnim evropskim festivalima džeza, među kojima je jedan od najvećih Jazzahead! u Bremenu.
Njenu muziku za trio odlikuje nostalgična melodičnost prožeta čežnjom, isprepletana lirskim improvizacijama sa bliskoistočnim uticajima. Punoća tona i ekspresivnost nadilazi njenu mladost, te je mnogi kritičari stavljaju u red najvećih usnih harmonikaša u džezu (kao što su Toots Thielemans i Antonio Serrano). Toot
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Društvo
RADNO VRIJEME ZA LJETNJI PERIOD OD SJUTRA 01. APRILA DO 31. OKTOBRA 2026.
Društvo
PANEL DISKUSIJA BRINI O SEBI – ZASLUŽUJEŠ DANAS U 11 I 30
Ekonomija
OD DANAS NOVE CIJENE GORIVA: DIZEL SKUPLJI 11 CENTI, BENZIN TRI DO ČETIRI CENTA
Sport
PORAZ STARSA U NEIZVJESNOJ ZAVRŠNICI,PETAR JAKOVLJEVIĆ 30 KOŠEVA
Sport
DŽUDO KLUB KOTOR NA TURNIRU U NIKŠIĆU I EVROPSKOM KUPU U DUBROVNIKU
Mali Oglasi