Alat za prilagodljivost

  • Veći tekst
  • Font za disleksiju
  • Podebljanje teksta
  • Crno-bijelo
  • Visoki kontrast
  • Kursor
  • Resetuj
  • Pristupačnost

Kotorpress

25.06.2026
231

KOTORPREES ARHIVA (1978.) GRADIĆE SE AUTOBUSKA STANICA

Kako je Kotor jedan od rijetkih gradova na Crnogorskom primorju koji nema odgovarajuću autobusku stanicu, na zahtjev »Autoboke«, koja održava gradski i prigradski saobraćaj na ovom regionu, Skupština opštine Kotor donijela je Odluku kojom je odobrena lokacija za izgradnju Autobuske stanice. Prema ovom dokumentu ona će se graditi na prostoru gdje se nalazi sadašnja, privremena, Autobuska stanica u Škaljarıma. Ona će imati prostor od oko 2.500 metara kvadratnih na kojem će biti osam pomoćnih i 12 glavnih perona, te parking prostor za 200 vozila. Od investitora se takođe, zahtijeva da obezbijedi kružno kretanje saobraćaja u okviru tranzitnog prometa, te da se obezbijedi neposredni kontakt sa stambenim zonama i zonama tercilanog servisa kao i da se uključivanje usaobraćaj izvrši prema koncepcijama Generalnog urbanističkog plana kotorske opštine.

Objavljeno u listu Boka, br.160, 15. Maj 1978.

Za Radio Kotor priredio Ilija Mlinarević

 

Podijeli na: