Kotorpress
KOTORPREES ARHIVA (1978.) GRADIĆE SE AUTOBUSKA STANICA
Kako je Kotor jedan od rijetkih gradova na Crnogorskom primorju koji nema odgovarajuću autobusku stanicu, na zahtjev »Autoboke«, koja održava gradski i prigradski saobraćaj na ovom regionu, Skupština opštine Kotor donijela je Odluku kojom je odobrena lokacija za izgradnju Autobuske stanice. Prema ovom dokumentu ona će se graditi na prostoru gdje se nalazi sadašnja, privremena, Autobuska stanica u Škaljarıma. Ona će imati prostor od oko 2.500 metara kvadratnih na kojem će biti osam pomoćnih i 12 glavnih perona, te parking prostor za 200 vozila. Od investitora se takođe, zahtijeva da obezbijedi kružno kretanje saobraćaja u okviru tranzitnog prometa, te da se obezbijedi neposredni kontakt sa stambenim zonama i zonama tercilanog servisa kao i da se uključivanje usaobraćaj izvrši prema koncepcijama Generalnog urbanističkog plana kotorske opštine.
Objavljeno u listu Boka, br.160, 15. Maj 1978.
Za Radio Kotor priredio Ilija Mlinarević
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Kultura
DAN BOKELJSKE MORNARICE (VIDEO)
Sport
NAD BOKOM PO MJESEČINI 29. JUNA
Ekonomija
KOTORSKA PIJACA – SMOKVE 5, ŠUMSKE JAGODE 12 EURA
Društvo
ZAVRŠEN PRVI UPISNI ROK NA UCG: 221 PRIJAVA VIŠE NEGO PROŠLE GODINE, NA VELIKOM BROJU PROGRAMA PREMAŠENE KVOTE, NOVI STUDIJSKI PROGRAMI PRIVUKLI POSEBNU PAŽNJU
Društvo
KOTORSKI VATROGASCI NAKON DVOSATNE POTRAGE PRONAŠLI DVIJE ZALUTALE OSOBE
Mali Oglasi