Društvo
ĆIRKOVIĆ: NASTAVU U OŠ VELJKO DROBNJAKOVIĆ POHAĐAĆE 218 OSNOVACA
Osnovnu školu „Veljko Drobnjaković“ u Risnu ove školske godine pohađaće ukupno 218 učenika/ca, od kojih je 20 prvaka upisano u matičnu školu, četiri u Perastu i pet u Morinju. To je za Radio Kotor kazala direktorica ove obrazovne ustanove Marina Ćirković.
„Svečani prijem prvaka planiran je za 9 sati u matičnoj školi u ponedjeljak 01. septembra. Moram naglasiti da smo takođe obuhvaćeni projektom Plazma podržava đake prvake, tako da će svaki naš prvak dobiti i Plazma paketić, kao i prigodne poklone od škole koje smo im obezbijedili”, kaže ona.
Ljeto u ovoj obrazovnoj ustanovi, kako navodi bilo je prilično radno.
,,Inače, godišnjim planom i programom predviđeno je generalno čišćenje škole. Takođe, pripremamo se za početak renoviranja koje je planirano za drugo polugodište, a ugovor o izvođenju radova očekujemo da bude potpisan tokom ovog polugodišta“, kazala je Ćirković.
Kako dodaje, škola je obuhvaćena projektom energetske efikasnosti, pa će se pored zamjene krova raditi i na obnovi izolacije.
„Na taj način uslovi u školi biće moderniji i značajno bolji nego sada“, zaključila je Ćirković.
Tekst: Tamara Vuković
Foto: Privatna arhiva
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Sport
SAOPŠTENJE ZA JAVNOST OFK GRBALJ – PRESJEK SEZONE 2025/26
Kultura
PRVI FESTIVAL ŠKOLSKIH BENDOVA POPULARNE MUZIKE 13. JUNA U KULTURNOM CENTRU
Društvo
ŠTILET: OBUSTAVA PRIPREMNIH RADOVA ZA EKSPLOATACIJU ILI BLOKADA KAMENOLOMA LJEŠEVIĆI-GAJEVI
Društvo
JAVNA TRIBINA O STANJU ŽIVOTNE SREDINE U ŠKALJARIMA: AUTOBUSKA STANICA I NEDOSTATAK KANALIZACIJE MEĐU KLJUČNIM PROBLEMIMA
Kultura
U KOTORSKOM KULTURNOM CENTRU ODRŽANO PREDSTAVLJANJE NACIONALNE USTANOVE BIBLIOTEKA GRIGOR PRLIČEV IZ OHRIDA
Mali Oglasi