Društvo
UCG: NA MASTER STUDIJAMA FAKULTETA ZA TURIZAM I HOTELIJERSTVO PREDVIĐENO 150 MJESTA
„Besplatne master studije turizma i hotelijerstva predstavljaju direktnu podršku razvoju turizma Crne Gore, a Univerzitet Crne Gore (UCG) još jednom afirmiše svoje društveno odgovorno djelovanje u smislu širih i jednakih mogućnosti obrazovanja za sve", smatra prof. dr Đurđica Perović, koordinator nastave na Fakultetu za turizam i hoteljerstvo i prorektorica Univerziteta Crne Gore.
Po prvi put ove godine će studenti biti upisivani na reformisani model dvogodišnjih master studija.
Na besplatnim master studijama ukupno je na raspolaganju 150 mjesta i to 100 mjesta na studijskom programu Turizam i 50 mjesta na studijskom programu Međunarodno hotelijerstvo“, saopštila je prorektorica Perović.
Ona kaže da interesovanje studenata za studije turizma već godinama pokazuje tendenciju rasta, što je i očekivano uzimajući u obzir da je riječ o strateški najvažnijoj djelatnosti u našoj zemlji.
„Specijalizovana i proširena znanja iz oblasti turizma i međunarodnog hotelijerstva su potreba turističke privrede, a u prilog navedenom su brojne krupne investicije i očigledno unapređenje opšteg kvaliteta turističkih usluga u Crnoj Gori. Besplatne studije imaju za cilj da idu u susret ovim pozitivnim trendovima i da istovremeno valorizuju sve potencijale novih generacija studenata“, smatra prorektorica Perović.
Kroz dvogodišnje master studije, dodaje ona, studentima će biti ponuđena savremena znanja i vještine iz oblasti turizma i hotelijerstva, koje će dalje generisati izradu visokokvalitetnih magistarskih radova, te nove kompetencije koje su neophodne našem turizmu.
„Krupne investicije u turističku infra i suprastrukturu moraju pratiti još veće investicije u zaposlene i nove turističke kadrove“, ističe Perović.
S obzirom na to da još uvijek ima studenata koji završavaju specijalističke studije po starom programu, a to će biti slučaj i ove godine, Fakultet za turizam i hotelijerstvo će, prema njenim riječima, raspisati konkurs za jednogodišnje samofinansirajuće master studije.
“Studenti kojima zakon dozvoljava tu mogućnost moći će da apliciraju na dva studijska programa, Turizam i Hotelijerstvo. Na oba studijska programa predloženi broj slobodnih mjesta je po 20“, najavila je prorektorica Perović.
(Saopštenje UCG)
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Kultura
OBEĆAO SI MI… UMJETNOST SVAKO NEMANJE PRETVARA U IMANJE
Društvo
U KOTORU TRI BRODA I KATAMARAN ANTONIJA (29.07.2026.)
Kultura
SUSRET PRIJATELJA 2026 ORKESTRI IZ KARLOVCA I OGULINA NASTUPILI U KOTORU
Zabava
REPERTOAR KINA BOKA OD 15. JULA DO 1. AVGUSTA 2026.
Društvo
ZAPRAŠIVANJE KOMARACA 30. I 31. JULA
Mali Oglasi