Društvo
U CRNOJ GORI DO SADA VAKCINISANO19.636 OSOBA
U Crnoj Gori je do sada protiv koronavirusa vakcinisano 19.636 osoba, odnosno 3,2 odsto stanovništva, objavljeno je na sajtu covidodgovor.me.
Za vakcinaciju su se do sada prijavile 81.722 osobe, odnosno 13 odsto stanovništva.
U Crnu Goru u nedjelju je stigao kontingent od 24 hiljade doza vakcine Astra Zeneka.
Ministarka zdravlja Jelena Borovinić Bojović ponovo je apelovala na građane da se obavezno odazovu pozivu za vakcinaciju, i da ne zaborave da je poštovanje epidemioloških mjera prvo i osnovno pravilo u očuvanju zdravlja.
I predsjednik Crne Gore Milo Đukanović pozvao je građane da potvrde odgovornost i povjerenje u imunizaciju jer se, kako je naveo, samo tako može izaći iz krize.
Poziv građanima da se prijave za vakcinaciju protiv novog koronavirusa od utorka se pojavljuje na četiri televizije sa nacionalnom frekvencijom.
Tekst - Portal RTCG
Foto: pixabay.com/ilustracija
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Kultura
KONCERT VIOLINISTE VUJADINA KRIVOKAPICA NA FESTIVALU GUDAČA U PERASTU
Društvo
„SVJEDOCI JEDNOG VIJEKA“: BRODOVI KOJI SU KOTOR POVEZIVALI SA SVIJETOM
Društvo
KOMUNALNO: OD 1. JULA ODVOZ OTPADA SA PODRUČJA STAROG GRADA OD 19 DO 02 SATA
Društvo
BOKELJSKA MORNARICA DANAS BILJEŽAVA SVOJ DAN - MORNARI NA ULAZU U STARI GRAD
Društvo
OPŠTINA KOTOR POTPISNICA SPORAZUMA O SARADNJI U OBLASTI ZAŠTITE ŽRTAVA TRGOVINE LJUDIMA
Mali Oglasi