Društvo
TEPIH SATKAN OD 33.500 SADNICA CVIJEĆA ISPRED DVORCA KRALJA NIKOLE POVODOM DANA EVROPE
Evropska unija u Crnoj Gori povodom Dana Evrope postaviće veliki cvjetni tepih na trgu ispred Dvorca kralja Nikole na Cetinju, koji će sjutra svečano otvoriti ambasadorka Evropske unije u Crnoj Gori Oana Kristina Popa i gradonačelnik Prijestonice Cetinje Nikola Đurašković.
Tepih površine 230 metara kvadratnih, satkan od 33.500 lokalno uzgajanih sadnica cvijeća, krasiće dvorski trg do 10. maja. Nakon toga, sve sadnice biće posađene u parkovima i dvorištima državnih i lokalnih institucija, škola i vrtića na Cetinju.
Dizajn tepiha inspirisan je motivima cvijeća na parketu u samom dvorcu, čime se, kako objašnjavaju u EU info centru, spajaju crnogorska i tradicija Evropske unije. Naime, svake druge godine sličan cvjetni tepih većih dimenzija, krasi glavni gradski trg u Briselu.
U „tkanju“ cvjetnog tepiha, Evropska unija u Crnoj Gori imala je pomoć Prijestonice Cetinje, kao i drugih partnera, među kojima su banke Erste, Crnogorska komercijalna banka, Addiko i NLB, lanac marketa IDEA, kompanije Air Montenegro i Ina, Nacionalna turistička organizacija, hoteli Regent i Hilton.
Koncert, nagradna igra, otvaranje Evropske kuće...
Cvjetni tepih jedna je od aktivnosti, koju će EU info centar i Delegacija Evropske unije u Crnoj Gori organizovati tokom maja, koji nazivaju Mjesecom Evrope. U petak 13. maja na Trgu Argentina u Podgorici organizuju veliki koncert, na kojem će nastupiti Who See, Buč Kesidi i Vojko V. Ulaz na koncert je slobodan. U maju je planirana i nagradna online igrica „EU na dlanu“, o kojoj više možete da saznate na društvenim mrežama EU info centra. Najviše aktivnosti planirano je u Evropskoj kući, koja će svoja vrata otvoriti posjetiocima sredinom maja.
Saopštenje - EU Info centar
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Društvo
OPŠTINI KOTOR UPUĆENA INICIJATIVA PROTIV GRADNJE JAVNE GARAŽE NA PELUZICI; POTPISALO JE 619 GRAĐANA
Sport
U SRIJEDU STARTUJE VATERPOLO PRVENSTVO CRNE GORE 2026
Ekonomija
MORSKO DOBRO OBEZBIJEDILO BLIZU 2 MILIONA EURA ZA ODRŽAVANJE ČISTOĆE NA PRIMORJU
Kultura
KNJIŽEVNO VEČE JELENE BAČIĆ ALIMPIĆ DANAS U KAMELIJI
Ekonomija
OPŠTINA KOTOR OBNOVILA PROSTORIJE MJESNIH ZAJEDNICA STARI GRAD, MUO, STOLIV I ZGRADE OBNOVE
Mali Oglasi