Društvo
SEKULIĆ: U ŠKALJARSKOM VRTIĆU 130 MALIŠANA, DNEVNO DOLAZI IZMEĐU 60 I 80
U škaljarski vrtić za školsku 2021/22. godinu upisano je 130 mališana, a dnevno u prostorije vrtića dolazi između 60 i 80 dječaka i djevojčica.
Prema riječima glavne vaspitačice Vesne Sekulić koja je bila gošća naše dječje emisije „Radost“, ni među mališanima niti među zaposlenima, ovih dana nema oboljelih od kovida.
„Najveći procenat oboljelih smo bilježili u septembru, u periodu kada je veći broj mališana nakon ljetnje pauze boravio u vrtiću, a sada možemo reći da je situacija stabilna“ – kaže Sekulić.
U škaljarskom vrtiću su četiri vaspitne grupe, a vaspitača je ukupno osam.
Pandemijska pravila su mališani, kako ističe Sekulić, vrlo brzo prihvatili. „ Tokom perioda „zaključavanja“ su djeca već usvojila izraze poput maska, dezinfekcija i distanca i naučili su u razgovoru sa svojim roditeljima kako treba da se ponašaju tako da nismo imali problema sa dodatnim pojašnjenjima“ – kaže Sekulić.
Mobilijar na igralištu, u dvorištu škaljarskog vrtića će, dodaje, u narednom periodu biti saniran. „ Radujemo se što će nam tobogani i ljuljaške koji su dotrajali biti sanirani pa ćemo tokom proljeća više boraviti na svježem vazduhu. Što se tiče uslova u našim prostorijama mislim da su dobri, program realizujemo redovno, a imamo i dovoljno igračaka koje mališane posebno raduju“ – zaključuje Sekulić.
Foto Vrtić Škaljari
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Društvo
HUMANITARNA AKCIJA TORTA ZA OSMIJEH 1. MARTA
Društvo
BUDITE TURISTI U SVOM GRADU – BESPLATNA TURA KROZ KOTOR ZA LOKALNO STANOVNIŠTVO 28. FEBRUARA
Društvo
UDRUŽENJE SKIPERA I ČLANOVA POSADE JAHTI CRNE GORE OKUPLJA 55 ČLANOVA – CILJ UNAPREĐENJE USLOVA RADA I SIGURNOSTI NA MORU (AUDIO)
Sport
SAOPŠTENJE PRIMORCA POVODOM OSMINE FINALA
Sport
OTVORENA PADEL SEZONA 2026
Mali Oglasi