Društvo
RAŠKOVIĆ PEROJEVIĆ: OKO 30 ODSTO UPISANIH DOLAZI U VRTIĆ, DVOJE MALIŠANA I TROJE ZAPOSLENIH POZITIVNO NA KOVID
Prema informacijama koje su upravi dostupne dvoje mališana koje je boravilo u vrtiću je pozitivno na kovid, zatvorene su dvije vaspitno obrazovne grupe, dok je među zaposlenima troje oboljelih.
To je za Radio Kotor kazala direktorka Javne predškolske ustanove “Radost” Vjera Rašković Perojević.
Ona kaže da u vrtić ovih dana, od ukupno 900 upisanih, dolazi oko trideset odsto mališana.
“Vaspitne grupe su manje, pa je sa jedne strane rad sa djecom više individualizovan što je dobro, dok sa druge strane nedostaju živost i dinamika koje imaju grupe kada je situcija redovna. Što se epidemioloških mjera tiče, svako dijete prilikom dolaska u vrtić na vratima dočekuje medicinska sestra sa maskom i rukavicama koja mu mjeri temperaturu. Nakod toga, dijete odlazi da pere ruke i da ih dezinfikuje. Dezinfekcija radnih površina , igračaka i provjetravanje prostorija obavlja se na svaka dva sata. Takođe, svake subote zaposleni u Vatrogasnoj jedinici Kotor dezinfikuju sve naše prostorije” – kaže Rašković Perojević.
Podsjetimo, u kotorskom vrtiću je osam vaspitno obrazovnih jedinica, a zaposlenih je 115.
FOTO ARHIVA RADIO KOTORA
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Kultura
DAN BOKELJSKE MORNARICE (VIDEO)
Ekonomija
KOTORSKA PIJACA – SMOKVE 5, ŠUMSKE JAGODE 12 EURA
Društvo
ZAVRŠEN PRVI UPISNI ROK NA UCG: 221 PRIJAVA VIŠE NEGO PROŠLE GODINE, NA VELIKOM BROJU PROGRAMA PREMAŠENE KVOTE, NOVI STUDIJSKI PROGRAMI PRIVUKLI POSEBNU PAŽNJU
Društvo
KOTORSKI VATROGASCI NAKON DVOSATNE POTRAGE PRONAŠLI DVIJE ZALUTALE OSOBE
Kultura
KANON PO SVIM UKUSIMA; KRAGUJEVČANI OTVORILI HORSKI FESTIVAL U KOTORU
Mali Oglasi