Društvo
POTPISANA POVELJA O BRATIMLJENJU ROTARY KLUBOVA KOTOR I LOGATEC
Svečano potpisivanje Povelje o bratimljenju Rotary klubova Kotor i Logatec iz Slovenije upriličeno je u okviru tradicionalnog humanitarnog dogadjaja u 'Aerodiumu' Logatec, održanom 21. maja. Povelju je u ime RC Kotor potpisala Predsjednica kluba Aleksandra Vučković Otašević a u ime RC Logatec Predsjednica kluba Sonja Peklenik. Svečanom potpisivanju prisustvovao je Guverner Distrikta 1912 za Sloveniju i Sjevernu Makedoniju Dušan Peterković.
Formalizovanje bratimljenja RC Kotor i RC Logatec uslijedilo je nakon potpisivanja namjere o bratimljenju elektronskim putem u aprilu ove godine. Članovi Rotary kluba Logatec organizovali su niz aktivnosti za pobratimski klub iz Kotora kako bi ovaj boravak protekao u što prijatnijoj atmosferi. Prihod prikupljen na ovogodišnjem humanitarnom dogadjaju namijenjen je djeci iz socijalno ugroženih i izbjegličkih porodica iz Logateca kojoj je na ovaj način omogućen odmor u kampu Soča.
Saradnja dva kluba razvijaće se unutar oblasti djelovanja Rotary klubova širom svijeta, voditi jačanju profesionalnih i društvenih odnosa i razvijanju prijateljstava medju članovima Rotary klubova Kotor i Logatec, navodi se u saopštenju Rotary Kotor.
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Društvo
SVJETSKI DAN BORBE PROTIV ZLOUPOTREBE I KRIJUMČARENJA DROGA
Kultura
34. KOTORSKI FESTIVAL POZORIŠTA ZA DJECU POD SLOGANOM „JESTE LI ČULI.. LETE LASTE, POZORIŠTE RASTE“
Društvo
ODBOR SELJANA LJEŠEVIĆI I SAVJET MZ VRANOVIĆU UPUTIO OTVORENO PISMO MINISTRU ENERGETIKE I RUDARSTVA
Kultura
PREPORUKE ZA ČITANJE IZ KNJIŽARE SO (26.06.2026.)
Kultura
SVEČANO OBILJEŽEN DAN BOKELJSKE MORNARICE KOTOR PREZENTACIJOM IZLOŽBENE ZBIRKE I URUČIVANJEM INICIJATIVE ZA POSTAVLJANJE SPOMEN OBILJEŽJA – TRADICIONALNI DIO PROGRAMA VEČERAS
Mali Oglasi