Društvo
POPUŠTANJE MJERA U DOMU STARIH GRABOVAC
Druga faza vakcinacije protiv korona virusa završena je u Domu starih “Grabovac” i prema instrukcijama Instituta za javno zdravlja Crne Gore, počelo je popuštanje mjera. To je za Radio Kotor kazao doktor u ovoj ustanovi Nikola Popović.
,,Zdravstveno stanje svih štićenika je u skladu sa njihovim osnovnim bolestima, dobro. Juče smo od Instituta za javno zdravlje dobili upustva prema kojima su mjere u našoj ustanovi ublažene. Dozvoljen je izlazak štićenika izvan kapije Doma i dozvoljene su posjete pod određenim uslovima koji će svi zainteresovani moći da pronađu na našem sajtu kao i Facebook stranic,i gdje ćemo i objaviti kontakt telefone, kako bi se zakazale posjete”, pojašnjava doktor Popović.
On dodaje da su liberalizovane i mjere prijema, a novost je i da će prilikom prijama novih štićenika biti potrebna i potvrda o vakcinaciji.
,,Nadamo se da će kako se bude nastavljala vakcinacija opšte populacije, nastaviti i sa popuštanjem mjera, i da će se i naša ustanova što prije vratiti u normalan tok funkcionisanja”, zaključio je dr Popović.
Obje doze vakcine primilo je 95% štićenika Doma starih ,,Grabovac” i oko 70 % zaposlenih.
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Društvo
PANEL DISKUSIJA GRAD KOJI MIJENJAMO ILI GRAD KOJI GUBIMO, 30. JUNA U 19 SATI
Ekonomija
JAVNI POZIV ZA RASPODJELU BUDŽETSKIH SREDSTAVA NAMIJENJENIH FINANSIRANJU POLJOPRIVREDNIH PROIZVOĐAČA U OPŠTINI KOTOR ZA 2026. GODINU
Društvo
UCG PRVI UPISNI ROK- NA POMORSKOM FAKULTETU 220 SLOBODNIH MJESTA, 150 NA FAKULTETU ZA TURIZAM I HOTELIJERSTVO
Sport
VUČKOVIĆ PRVI NA BRDSKOJ AUTO-TRCI KUČI 2026
Društvo
POVODOM VIJEKA POSTOJANJA DVD BOGOLJUB BREZIĆ PERAST U SUBOTU POMEN PREMINULIM ČLANOVIMA
Mali Oglasi