Društvo
OPŠTINA KOTOR SUFINANSIRA OBNOVU FASADA NA OSAM ZGRADA SA 115 HILJADA EURA
Predsjednik Opštine Kotor Vladimir Jokić potpisao je danas sa upravnicima stambenih zgrada Ugovor o sufinansiranju redovnog održavanja spoljnih djelova zgrade, kojim će lokalna samouprava do 50 posto ukupne prihvaćene predračunske vrijednosti radova učestvovati u obnovi fasada.
Uslove Javnog konkursa za sufinansiranje redovnog održavanja spoljnjih djelova zgrada na teritoriji opštine Kotor, kojeg je raspisao Sekretarijat za urbanizam, stanovanje i uređenje prostora, zadovoljilo je osam stambenih zgrada, pet iz Dobrote te po jedna iz Rakita, Benova i Risna.
Opština Kotor za renoviranje fasada izdvojiće 115 hiljada eura.
Pod redovnim održavanjem spoljnih djelova zgrada podrazumijeva se obrada fasadnih površina odgovarajućim fasadnim materijalom, čišćenje i izolacija fasada od kamena, kao i radovi na hidroizolaciji i termoizolaciji krova.
Konačnu listu prioriteta za sufinansiranje redovnog održavanja spoljnih djelova zgrada donijela je Komisija za sprovođenje konkursa koju su činili predsjednik Nikola Mršulja, Jelena Saulačić, Marija Tijanić, Gordana Nestorović te Bojan Stanković.
Izvor: sajt Opštine Kotor
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Društvo
ODRŽAN SEMINAR EXPERIENCES AROUND TOURISM IN MONTENEGRO U OMLADINSKOM KLUBU
Kultura
OTVORENA IZLOŽBA SAIL AND FLY U STAKLENOJ GALERIJI
Sport
BAŠTRICA NAKON USPJEHA BUDVE - PRESUDILE ŽELJA I SLOGA
Sport
BRGULJAN - BUDVI SVAKA ČAST, SISTEM TAKMIČENJA ANTISPORTSKI, HVALA NAVIJAČIMA
Ekonomija
PIO: DANAS ISPLATA PENZIJA ZA APRIL (19.05.2026.)
Mali Oglasi