Društvo
OBILJEŽEN MEĐUNARODNI DAN DJECE OBOLJELE OD MALIGNIH BOLESTI
Kampanjom #JaSamJaMogu obilježen Međunarodni dan djece oboljele od malignih bolesti
Studenti Medicinskog fakulteta Univerziteta Crne Gore - MoMSIC zajedno sa Medicinskim fakultetom Univerziteta Crne Gore, Kliničkim centrom Crne Gore, a sve uz podršku kompanije Hofman La Roche pokrenuli su kampanju za prevenciju onkoloških oboljenja pod nazivom#JaSamJaMogu.
U oviru ove kampanje obilježili su i 15. februar - Međunarodni dan djece oboljele od malignih bolesti, u saradnji sa Institutom za javno zdravlje Crne Gore i Glavnim gradom Podgorica, te skrenuli pažnju građana na ovaj problem.
Maligne bolesti su jedan od značajnijih globalnih javno zdravstvenih problema današnjice, a želja studenata u ovoj kampanji je bila iskazati potrebu za ulaganjem zajedničkih napora društva i prioritetnosti rješavanja ovog zdravstvenog problema kod djece.
Studenti su razgovarali sa građanima i dijelili edukativni materijal u tržnom centru Delta City, a zgrada Instituta za javno zdravlje Crne Gore i most Milenijum simbolično su bili obasjani zlatnom bojom.
"Iskustva su pokazala da su djeca koja koračauju putem borbe protiv raka, baš kao i zlato koje prolazi proces obrade i topljenja, postaju jača i snažnija", poručili su iz ove organizacije.
Nastavak kampanje predviđen je organizovanjem onlajn predavanja na ovu temu.
(Univerzitet Crne Gore)
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Kultura
DAN BOKELJSKE MORNARICE (VIDEO)
Sport
MILJENOVIĆ PO OBIČAJU NAJBOLJI
Sport
ĆOROVIĆ NA REPREZENTATIVNOM SPISKU MILOŠEVIĆA
Sport
NAD BOKOM PO MJESEČINI 29. JUNA
Ekonomija
KOTORSKA PIJACA – SMOKVE 5, ŠUMSKE JAGODE 12 EURA
Mali Oglasi