Društvo
NOVI PARK NA PROSTORU LIVNICE NA POVRŠINI 10.642 KVADRATA
Tekst: Biljana Marković
Foto: Radio Kotor / B.M.
Radovi na izgradnji parka na prostoru nekadašnje “Livnice” biće odrađeni u kontinuitetu do završetka u svemu prema projektu, neće se prekidati i nastavljati u fazama, saopšteno je Radio Kotoru iz Sekretarijata za investicije Opštine Kotor.
Kako navode, za pejzažno uređenje predviđena je lokacija
ukupne površine od 10.642 kvadratnih metara (m2), koja je
neuređena i zapuštena.
Sa njene sjeverne strane nalaze se tzv. zgrade ”Livnice”, zapadno, cijelom dužinom uz lokaciju potok Zvjerinjak, a južno Crkva Svetog Vićenca.
Park ima dva ulaza - glavni sa zapadne strane paralelno sa potokom Zverinjak i sporedni koji prolazi između postojećih stambenih objekata.
U Sekretarijatuu kažu da je dizajn parka koncipiran na način da glavna staza predstavlja kružnu putanju koja bi objedinjavala različite sadržaje i uvodila korisnika u ovu zelenu oazu kroz sve njegove segmente.
“Glavna staza se prožima obodom parka i u pored dijela za pješake širine 3,75 metara, sadrži i trim stazu za trčanje širine 1,5 metara.
Staza za trčanje je dizajnirana na način da oni korisnici koji park budu koristili za takvu vrstu rekreacije ne budu ometani, a istovremeno ni sami ne ometaju ostale posjetioce parka.
Sporedna pješačka staza kreće od sporednog ulaza, siječe glavnu stazu na nekoliko pozicija i svojom dispozicijom definiše nekoliko specifičnih zona u parku”, navodi se u pisanom odgovoru Sekretarijata na pitanja Radio Kotora.
Precizirano je da se budući park sastoji iz šest različitih funkcionalnih cjelina i to: zaštitna obodna zona, centralna zona (popločana površina sa različitim vrtno-arhitektonskim elementima), zona dječjeg igrališta, zona parka za pse, zona amfiteatra na otvorenom i zona za pasivan, miran odmor sa ležaljkama.
Izvođač radova, napominju iz Sekretarijata, je firma DOO “Bomakos” iz Podgorice, dok ugovorena vrijednost radova iznosi 899.958 eura.
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Društvo
IZ NOVINARSKIH SJEĆANJA DUŠANA DAVIDOVIĆA: OD 1979.U KOTORU BIRAMO SPORTISTU GODINE; KO ĆE BITI NAGRADJEN NA KRAJU GODINE
Sport
SAVIĆEVIĆ NAKON REMIJA BOKELJA- REALAN REZULTAT
Sport
REMI BOKELJA I DEČIĆA, BALIĆ ZAVRŠIO IGRAČKU KARIJERU
Sport
POBJEDA GRBLJA PROTIV RUDARA ZA KRAJ JESENJEG DIJELA
Društvo
KOTORSKO IZDANJE FESTIVALA UBRZAJ 2025, 12. DECEMBRA U KINU BOKA
Mali Oglasi