Društvo
MINISTARSTVO ZDRAVLJA-NEMA NOVIH MJERA, NOŠENJE MASKI PREPORUKA TURISTIČKIM RADNICIMA
Vlada Crne Gore donijela je odluku da važeće epidemiološke mjere protiv koronavirusa, ostaju na snazi narednih 14 dana, a shodno promjenama aktuelne epidemiološke situacije mogu biti korigovane, saopštilo je Ministarstvo zdravlja.
"S obzirom da je turistička sezona u punom jeku i veliki broj turista ljetuje u Crnoj Gori, vlasnicima turističkih kompanija (ugostitelji/hotelijeri) snažna je preporuka nošenje zaštitnih maski od strane svih zaposlenih, u cilju prevencije COVID-a 19 i održivosti rada tokom ljetnje turističe sezone", naveli su iz Ministarstva.
Takođe, preporučuje se nošenje maski na aerodromima, željezničkim stanicama i autobuskim stajalištima, kao i na mjestima gdje se primijeti veće grupisanje ljudi, a preporuka se posebno odnosi na hronične bolesnike, starija lica i imunokompromitovane osobe.
Nošenje zaštitne maske preporučuje se među osobljem predškolskih ustanova.
"Dalje praćenje i razvoj epidemiološke situacije može da utiče na eventualnu izmjenu postojećih mjera", kazali su iz Ministarstva zdravlja.
(izvor portal RTCG)
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Društvo
MARKOVIĆ O AKTUELNOJ SITUACIJI: OČEKUJEMO DA ĆE VODA ZA PIĆE BITI U SISTEMU TOKOM DANA
Kultura
MR MIHAJLO LAZAREVIĆ: POTPUNO POSEBAN I JEDINSTVEN KONCERT
Sport
PRAŠČEVIĆ I PAJOVIĆ UČESTVOVAĆE NA BALKANSKOM PRVENSTVU U BUKUREŠTU
Kultura
HORSKI FESTIVAL U JEDINSTVU PJESMOM SRCU, OD 26. DO 28. JUNA
Društvo
GRADSKA RIVA I MALI PARK – UKLONJENI PANJEVI, RUPE PREKRIVENE PALETAMA
Mali Oglasi