Društvo
IZ PROŠLOSTI KOTORSKE LUKE: BROD MILWAUKEE REDOVNO POSJEĆIVAO KOTOR I BUDVU OD 1935. DO 1938. GODINE
„Luka Kotor“ AD na svom sajtu redovno objavljuje zanimljivosti iz svoje bogate prošlosti, te jednu od njih prenosimo u nastavku.
„MS Milwaukee bio je njemački putnički brod na dizelski pogon, izgrađen u brodogradilištu Blohm & Voss za kompaniju Hamburg America Line (HAPAG). Porinut je u februaru 1929. godine i korišćen na transatlantskoj liniji od Hamburga do Njujorka. Takođe je plovio na krstarenjima do Kanarskih ostrva, Madeire i Španije, dijeleći rutu sa svojim sestrinskim brodom MS St. Louis.
Brod Milwaukee više puta je posjećivao Kotor i Budvu. U listu ‘Glas Boke’ zabilježeni su njegovi redovni dolasci od 1935. do 1938. godine“, podijelili su na sajtu.
Kako saopštavaju iz „Luke Kotor“ AD, iako na svojim putovanjima kroz Mediteran brod Milwaukee kompanije HAPAG nije spuštao sidro u kotorskoj luci, redovno je prolazio ovim područjem i posjećivao Kotor i Budvu u periodu od 1935. do 1938. godine.
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Sport
22 INTERNACIONALNI TURNIR ULCINJ 2026
Društvo
PREMIJER SPAJIĆ ČESTITAO USKRS GRAĐANIMA I GRAĐANKAMA KATOLIČKE VJEROISPOVJESTI
Društvo
ČESTITKA OPŠTINSKOG ODBORA DPS KOTOR POVODOM USKRSA
Društvo
ČESTITKA POVODOM USKRSA DOO “VODOVOD I KANALIZACIJA KOTOR”
Sport
STONI TENIS-NEKOMPLETNI KOTOR IZGUBIO OD NOVOG I BUDVE
Mali Oglasi