Društvo
DR POPOVIĆ: U DOMU STARIH KORONA VIRUSOM ZARAŽENO 40 ŠTIĆENIKA I 5 ZAPOSLENIH, REVAKCINACIJA POČELA JUČE
U Domu starih Grabovac terenutno je korona virusom inficirano 40 štićenika na odjeljenju psihogerijatrije i pet zaposlenih.
Kako je za Radio Kotor kazao doktor Nikola Popović, svi zaraženi su stabilnog opšteg zdravstvenog stanja.
,, Na odjeljenju psihogerijatrije na kojem su svi štićenici (ukupno 131) primili prvu dozu vakcine, prošle sedmice je došlo je do infekcije korona virusom. U stalnoj smo kumunikaciji sa Institutom za javno zdravlje Crne Gore i epidemiološkinjom iz Doma zdravlja Kotor Tatjanom Lalović. U dogovoru sa njima odlučili smo da počnemo revakcinaciju na odjeljenju palijative i gerijatrije gdje nemamo pozitivnih štićenika. Proces revakcinacije počeo je juče , a drugu dozu vakcine primilo je 58 štićenika, dok će štićenici na odjeljenju psihogerijatrije morati sačekati sa revakcinacijom - 14 dana od posljednjeg registrovanog pozitivnog slučaja. Na tom odjeljenju o zdravstvenom stanju štićenika brine šef zdravstvene službe dr Adrović, koji je u stalnom kontaktu sa infektolozima. Takođe, Specijalna bolnica ,,Vaso Ćuković“ nam pruža svu podršku što se tiče rendgenske i labaratorijske dijagnostike“, kazao je Popović za Radio Kotor.
Trenutno u Domu starih boravi 247 korisnika , a njih 202 je vakcinisano je prvom dozom vakcine.
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Društvo
SLUŽBA ZA INSPEKCIJSKE POSLOVE OPŠTINE KOTOR IZVRŠILA UKLANJANJE OSTAVLJENIH VOZILA I DRUGIH PREDMETA SA PROSTORA NEKADAŠNJE DINARE
Kultura
HORSKI FESTIVAL U JEDINSTVU PJESMOM SRCU, OD DANAS DO 28. JUNA
Društvo
SVJETSKI DAN BORBE PROTIV ZLOUPOTREBE I KRIJUMČARENJA DROGA
Kultura
34. KOTORSKI FESTIVAL POZORIŠTA ZA DJECU POD SLOGANOM „JESTE LI ČULI.. LETE LASTE, POZORIŠTE RASTE“
Društvo
ODBOR SELJANA LJEŠEVIĆI I SAVJET MZ VRANOVIĆU UPUTIO OTVORENO PISMO MINISTRU ENERGETIKE I RUDARSTVA
Mali Oglasi